Problem w wyświetlaniu grafiki

Witajcie,

od jakiegoś czasu w niektórych grach, podczas gwałtownych, zwykle pionowych ruchów kursora, obserwuję jakby przerywanie się renderingu, w postaci takich pojawiających się na ułamek sekundy poziomych pasów. Wcześniej myślałem że to wina słabej karty graficznej ale okazało się że na nowej, o wiele mocniejszej, mam to samo.

Z czego to wynika i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam :wink:

jakie są to gry?

Wiele, na przykład HOM&M5, Crisis, Half-Life 2, Oblivion. Podejrzewam że wymagania sprzętowe gry nie są tu problemem bo najbardziej ekran “tnie się w poziomie” na intrach do tych gier przy logach producentów które są szybko animowane. Może monitor nie nadąża? (Samsung 226 BW ''22 -niby ma czas reakcji 2ms czyli dobrze) -sam już nie wiem.

Tnie ci się na intrach?? Hm… kiedyś miałem problem, ale tylko z intrami i niektórymi filmami i się okazało, że ten ustopił po instalacji nowszych sterów do chipsetu płyty głównej - znajomy mi to doradził, a skąd mu to przyszło do głowy, nie wiem, ale miał racje:) Ale to tylko takie luźne skojarzenie…

może odświeżanie monitora za niskie zwiększ

Właśnie zaobserwowałem kolejną rzecz: efekt obecny nie tylko w grach ale także przy szybkim przeglądaniu zdjęć. Jednoznacznie wskazuje to chyba na monitor.

Tylko nie bardzo wiem co tu zrobić bo mam częstotliwość odświeżania 60 HZ a wyższej już nie ma (tylko 59 Hz)

to to monitor :!:

jest problemem jak ja miałem 60 ustawione to tez tak miałem a jak zmieniłem na 75 problem jest mniej zauważalny najlepiej jak by było 100 . najczęściej te pasy widać przy szybkich rozbłyskach np w 3dmark06 jak w pierwszym teście ten facet strzela z karabinu. spróbuj sterowniki do monitora zainstalować

A jakim monitorze ustawiałeś? CRT?

Na necie znalazłem info że monitory LCD pracują w 60 Hz bo dla nich częstotliwość odświeżania nie ma znaczenia. To tłumaczy fakt że nigdzie nie mogłem znaleźć opcji podnoszącej odświeżanie. Hmmm, tylko że problem zostaje bo instalacja sterowników nic nie zmienia.

lcd samsung sync master 932b 19" to nie prawda ma znaczenie