Problem w Xp ze starymi grami Duke3D,Doom,Blood,Carmagedon

Witajcie!!

Tak jak widać w tytule mam dziwny problem z wymienionymi grami. Nie chcą poprawnie chodzić. Problem z dźwiękiem ??? - wygląda tak jak gdyby dźwięk nie nadążał za obrazem. Gra nie chodzi jak należy tylko zwalnia lub wyskakuje. W 98se nie było żadnych problemów a w Xp nie działają. Myślałem że tylko na moim kompie ale u kogo (na Xp) nie odpalam Dn lub Doom’a nie chodzą a na 98se - bez problemów. O co chodzi ???

Bardzo ładnie proszę o pomoc !!

ps.: zapomniałem dodać że jak położyłem 2 systemy (98se i Xp ) to na 98 grało się cudnie a na Xp nie dało się grać.

Jeszcze raz DZIĘKI !!

Próbowałeś uruchomić grę w trybie zgodności? Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót którym odpalasz grę, wybierz właściwości i zakładkę zgodność, wybierz zgodnośćz systemem win98 i kliknij zastosuj

Spróbuj poszukać programu Dosbox. Za jego pomocą powinno się dać starsze gry odpalać na XP.

Zainstaluj VDMSound http://sourceforge.net/projects/vdmsound/ i po krzyku :wink:

Może masz za dużą rozdzielczość :?:

Serdeczne Dzięki !!

Zrobiłem jak Radziliście ale niestety u mnie na kompie Carmagedon nie chce chodzić (rozdzielczość 800/600) zainstalowałem oba progr. i nic.

Może jakieś inne propozycje ?? ??

Dzięki !!