Problem win XP nie dziala tryb awaryjny i normalny

Witam mam taki problem nie mogę uruchomić windowsa na laptopie w trybie normalnym i trybie awaryjnym zależy mi żeby odzyskać dane. Cd-rom przestał działać więc chciałem odzyskać dane przez ophcrack korzystając z usb niestety nie mogłem się dostać. Później chciałem przeskanować komputer przez chkdsk używając windowsa xp usb nie chciał wykonać tej opcji wrzucić nowy rozruch też nic. Zdaje mi się że mógł paść dysk. Z 80GB zrobiło mi się 24GB i zrobił się jeden dysk i dziwne bo zamiast c:/ jest u:/. Nie mam pojęcia co mogę zrobić proszę o pomoc.

co do liter to twój xp na usb tak układa

możliwe że tablica partycji się mogła uszkodzić

jakie mialeś partycje podaj

w jakich okolicznościach to się stało

w jakim sensie nie działa cd-rom może po prostu nie włączasz bootowania (powinno pisać przy uruchmianiu jak włączyc boot menu)

Partycje miałem c: 45GB d: 35GB ale udało mi się do niego dostać przez Lamparcik netbook dane odzyskam tylko teraz nie mogę zainstalować windowsa bo jak dojdę do wyboru partycji to wyskakuje blue screen ;/

Dostałem pendrive zawirusowanego chodził normalnie ale jak go wyłączyłem i chciałem ponownie włączyć to już niestety nie mogłem.

Włączam bootowanie bo w sobotę przez 5 min mi działał cd-rom.

Spróbuj spod gparted usunąć partycje i wtedy odpalić setupa XP. Jeżeli to nic nie da, możesz jeszcze spróbować wyzerować dysk programem killdisk, mhdd lub jakimś innym. Pamiętaj tylko, żeby również dane skopiować z drugiej partycji, bo zerowanie bezpowortnie kasuje dane z całego dysku i po tym zabiegu będziesz miał dysk bez partycji.