Problem wyboru przy starcie systemu

Witam

mam problem bo można tak powiedzieć bo jest to dość denerwujące , a mianowicie chodzi oto ze kiedyś mój młodszy brat przez przypadek włożył płytę instalacyjną z Win xp (teraz tez mam win xp) i wziął nową instalacje czy coś takiego i coś się załadowało(pliki instalacyjne tak myślę) i nastąpił reset kompa i od tamtej pory tuż po biosie pokazuję mi się wybór systemu i mam 2 opcje - tj 1- Win XP mój zainstalowany oraz 2ga jako instalator systemu Win Xp i zawsze jest zaznaczony instalator systemu i mam 8 sek żeby zmienić albo idzie dalej on , tylko że pojawia się błąd ze nie odnaleziono plików jakiś tam(nawet z płyta w napędzie tak jest) i tu moja prośba o może jakaś pomoc np trzeba usunąć jakieś pliki czy coś bo raczej niechętnie podchodzę to formatowania i od nowa instalowania ;]

kamsonbos ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Spróbuj naprawić plik boot.ini

właśnie tego potrzebowałem, a możesz mi podesłać w miarę mniej więcej jak on ma wyglądać bo nie wiem do końca co tu pozmieniać

mój boot.ini

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Instalator systemu Windows"

nie jestem pewien ale czy wystarczy ostatnią linijkę usunąć?

Hej,

Zmień zawartość pliku boot.ini na następującą:

[boot loader]

Timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Pozdrawiam,

Dimatheus

hmmm poprawiłem plik boot.ini na ten podany przez Dimatheus ale to nie pomogło bo jest nadal tak samo jak było ;/

plik powinien wyglądać tak

po zmianie sprawdź zawartość tego pliku czy jest prawidłowa treść

:slight_smile:

Hej,

Musisz usunąć jeszcze folder instalacyjny, w którym znajdują się pliki do instalacji tego nowego systemu Windows. Jest to folder ukryty na partycji systemowej C: o nazwie w stylu _ $WIN_NT$.~BT _. Po jego usunięciu restart kompa i jeszcze raz edycja pliku boot.ini wg wzoru, który podałem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ok więc tak , zmieniłem plik boot.ini bo teraz użyłem narzędzia-> opcje folderów-> i odznaczyłem ukryj chronione pliki systemowe i zmieniłem boot.ini na ten podany przez Leon$ i 1sze uruchomienie poskutkowało i nie ma już tego “problemu”

dzięki wielkie za pomoc ;]