[Problem]Wydajność Komputera podczas grania

Niestety nic nie pomogło.

Zaczynam wątpić w tego GTXa ale to jest dziwne.

W innych grach też masz po 30 fps? Przypadkiem nie ma jakiejś funkcji ograniczenia fps w BF? Mierzyłeś w ogóle jakoś ten FPS?

Nie miałem jak innych gier stestowac.Mam na komputerze tylko BF3,FarCry3,TheWalkingDead,Hitman Absolution i TheWarZ.Z tych gier to tylko w The Walking Dead chodzi wszystko git.

FPSy sprawdzałem programem Xfire

Wstawiłbyś jeszcze screeny z “Ustaw konfiguracje PhysX” i “Dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu > Skalowanie”.

Skontroluj autostart - powyłączaj wszystko to co nie potrzebne. Dźwięk > odtwarzanie > głośniki > zaawansowane > ustaw na 24bit / 44100Hz i zaznacz dwa checkboxy > zastosuj.

Przy tym sprzęcie moim zdaniem BF3 powinien śmiało pójść na ULTRA…

Tutaj masz screena: http://i47.tinypic.com/6opnr7.png

Co do autostartu to wszystko wywaliłem co nie potrzebne.Dźwięk mam już tak jak napisałeś domyślnie ustawiony.

Cholercia , wszystko poustawiane poprawnie…Nie wiem ,głupie to pewnie ale u mnie pomysłów brak , monitor > gpu masz przez HDMI , spróbuj jak masz możliwość przez DVI.

już próbowałem nic to nie zmieniło.

Teraz sprawdzałem tak z ciekawości jak by mi WarZ na Ultra chodziło.Niestety 25 fps i dziwne to jest bo gra nawet nie dorównuje do BF3

Masakra…bez sensu to wszystko, z kartą jest coś nie tak ? bo na poprzednim monitorze :

Tylko co ? Jakby była uszkodzona [ma limit fps - chce ale nie może ?] prawdopodobnie objawy były by nieco inne np BSOD/wywalanie sterownika , jaką karta ma maksymalną temperaturę podczas grania ? Sprawdź GPU-Z , odpal i zminimalizuj , puść grę .

Tutaj screen z temperatury na FarCry3: http://i48.tinypic.com/28iyv0j.png

Testowalem tez FurMarkiem i dochodzila do 75 stopni.

Dodane 09.12.2012 (N) 16:57

Czy jest to możliwe tez przez to ze mam 2 kości pamięci ram po 4 gb i mam je podłączone obok siebie??Zalecane jest podłączenie niebieski + niebieski a nie czarny + niebieski

Dodane 09.12.2012 (N) 18:18

Tak zmieniłem okład kości pamięci przełączyłem przełączniki TPU i EPU i nic nie dalo

Przyczyną może być niestabilne lub za niskie napięcie zasilania karty.

Sprawdź podłączenie wtyczek dodatkowego zasilania dla karty. Jeśli masz dodatkowe “wolne” podobne wyprowadzenia z zasilacza (niektóre Corsair’y mają - np. moja 750 ma 4 takie końcówki), to spróbuj zmienić kable zasilające.

A może to jest jakaś karta firm takich jak MSI czy ASUS i w jakiś ich programach do podkręcania masz coś poustawiane? Jest możliwe aby był problem z definiowaniem czym karta graficzna ma się zajmować a czym procesor? Bo to już jest faktycznie dziwne.

Ja jak mam problemy z wydajnością to pomaga tylko to co w podpisie kolegi wyżej :wink:

No fakt, najlepsza rada :smiley: Ale zawsze przed nią można spróbować innych, jak czyszczenie rejestru, defragmentacja rejestru i plików i wiele wiele innych :smiley: