Problem- wydajnośc komputera słaba

Zobacz testy i dopiero się wypowiadaj!

A propo zasilacza to jaki mam wybrac? I jak przekonac tych z komputronika żeby mi kase zwróvili za zasilacz lub wymienili na nowy z niewielką dopłatą(różnica ceny)

A i to chyba zasilacz jednak! No w instrukcji karty pisze że wymagany powyżej 450watt!

Najwolniejszy spośród pięciu modeli Core 2 Duo, E630(1,86GHz), oferuje taką samą wydajność jak Pentium Extreme Edition 965(3,75Ghz)

Także do gier jak najbardziej się nadaje, i jak pisałem wcześniej, Gothica 3 powinno pociągnąc na wyższych i na jakieś 30-40 FPS

Dziwne że tnie Ci się Gothic 3 na takim sprzęcie. Czytałem że Core 2 Duo można nieprawdopodobnie podkręcić. Taki Core 2 Duo 1,86 Ghz można podkręcić nawet do 2,5 Ghz tyle że trzeba mieć dobry zasilacz.

Znalazłem program do sprawdzania napięcia. Podam wyniki testów:

COREA: min: 2,26 max: 2,56

COREB: min: 3,66 max: 3,74

+3,3V : min: 3,23 max: 3,25

+5V : min: 5,43 max: 5,46

+12V : min: 7,49 max: 10,94 :shock:

-12V : min: -12,67 max: -12,61

-5V : min: -4,53 max: -3,07

I trochę kiepskie te wyniki prawda? To już wiem dlaczego karta graficzna wyłączała się podczas grania w mediavala2 i pokazywała krytyczny błąd!

Oceńcie te wyniki! Powiem że w poprzednim kompie miałem uchyłki o 0,3 Volta i mi sie komp resetował. Dziwne że ten jeszcze pracuje!

Zbych1 ma pewnie racje, ale morze masz źle ustawioną prędkość AGP ??

Programom nie ma co zbytnio wierzyć , jeżeli są przypuszczenia że zasilacz niewyrabia to napięcia należy zmierzyć miernikiem , ale jak już wcześniej napisałem szkoda tego sprzętu męczyć na tym zasilaczu, sam stwierdziłeś że do tej karty zalecany jest zasilacz 450W , ja jednak proponuje coś 500W np zasilacz chieftec za 200zł bedzie ciężko kupić chiefteca 500wattowego, odnośnie jeszcze przedstawionych napięć , możliwe że +12V program błędnie wskazuje a jeżeli dobże to jest tragedia na lini +5V natomiast też jest niezbyt dobrze bo troche za wysoko , przyczyna zasilacz nie wyrabia na wattach i podnosi napięcie.

Ta karta jest na pci-express.

A kupowac tylko chiefteca czy inne też wchodzą w gre? Widze że modecom jest słaby ale czy tylko chieftec jest dobry? Sprawdze zresztą ceny. Ciekawe jak oni to zrobią w tym komputroniku. Przecież złożyli mi wadliwy komp to powinni da lepszy zasilacz i da koszty różnicy między dwoma cenami.

A jesli chodzi o te 12V to to jest karta graficzna! Dlatego się wyłącza!

Wiem jak jest w sklepach komputerwych , przychodzi klient do sklepu i mówi że chce mieć kompa na wczoraj , więc “fachowiec” składa kompa z podzespołów tych co ma pod reką , składa jak profesjonalista więc wszyskie instrukcje do przeczytania nie wchodzą w gre , instaluje system i po kilku minutach stwierdza że wszysko jest ok. nie ma zazwyczaj czasu na zapuszczenie na kilka godzin jakiegoś benchmarka a potem wszysko wychodzi w “praniu” w domu , jedynie co teraz w serwisie możesz przedstawić to specyfikacje karty graficznej czyli to że wymaga ona zasilacza co najmniej 450 wattowego , co do różnicy cenowej przy wymianie zasilacza to zapewne serwis dużo za tego modecoma nie zaproponuje będzie to około 30-40zł odliczenia , sam ostatnio kupowałem obudowe w której był modecom 450W a że nie chciałem tego zasilacza to go wymontowali i odliczyli od obudowy 30zł.

mowiłeś, że intalowałeś najnowsze sterowniki, a czy do płyty głównej tez?

Chodzi mi o sterowniki do chipsetu i do portu agp

mam pci-express

a problemem jest tak jak mówi Zbych1 słaby zasilacz. No i on kosztuje ponad 100zł więc powinni trochę więcej odliczyc.

A zasilacz modecom 500watt wystarczy? Czy lepszy kupic?

W razie czego możesz też wykonać jakimś programikiem diagnostyke dysku ;] Może cosik mało wyciąga, bo sprzęt super (ale płyty się nie doczytałem).