Problem- wydajnośc komputera słaba

Witam! Mam taki komputer:

core 2 duo 1,86ghz

x1950pro Gigabyte

Płyta główna: Asus P5B-E

1GB ram corsair 800mhz

No i niby super komputer ale tak do końca nie jest.Moje obserwacje:

1.Gothic 3 się zacinał (średnio 10fpsów)

2.Medieval 2 Total war się zacina przy ilości jednostek powyżej 4000. No gra pisze komunikat że należy zmodernizowa procesor.

3.Wynik w 3d marku 2006 wynosi zaledwie 3675 punktów.

No pytałem się już ludzi. Jedni twierdzą że to procesor. Szkoda tylko że jest to jeden z seri najlepszych procków intela i bije w testach wszystkie AMD w podobnych cenach. Karta graficzna wypada też super w testach. Pobija 7900gt. No i mam zastrzeżenia do ramu. Jest go chyba trochę mało.

A teraz en wynik z 3dmarka: 3675 podczas gdy na stronach znalazłem identyczny zestaw jak mój , pamię ram jest wolniejsza , bo 533mhz. Tam wynik wynosi bez OC : 4650 punktów! Chciałbym zauważyc że ja mam optymalne ustawienia karty Gigabyte , czyli takie jak podkręcona power color , która bierze udział w testach.

No komp jest nowy , ma 2 tygodnie. Przesiadłem się na niego z zamiarem pogrania w gothica3 a tu kupa. :cry: A oto ta strona z testami: http://www.tweaks.pl/czytaj,radeon_x195 … r,457.html

Zauważyłem że procesor ma jeden rdzeń szybszy. Mianowicie w 3d marku jeden osiągnął 0,5fpsa (dziwnie żałosny wynik :shock: ) a drugi 0,8 fpsa (też żałosny wynik) No i tak naprawdę niewiem co mam złego w tym komputerze. Jak się zbiera dłuuugo kasę i kupuje kompa za 3000 zł to się oczekuje wydajności a tu żółw :-x

a masz wszystko dobrze poinstalowane : :?

  1. Windows :mrgreen:

2.Sterowniki :smiley:

Jak to taki problem to moim zdanie cos nie wspolpracuje ze soba tzn. wyglada na brak sterownika do procesora lub cos z biosem

No tak , niewiem tylko co z tym biosem. Sterowniki mam najnowsze.

Nie dziw się, na grę pewnie trzeba mieć 2GB RAM…

Procek napewno nie. Core 2 są bardzo wydajne.

Windows wykluczony, przecież nie wpływa na płynność w grach!

PS, fajny pomysł z tą ankietą.

to musi byc karta graficzna moze zle zainstalowane sterowniki ?

Najnowsze nie znaczy najlepsze :-x

A z tym biosem to tak:

  1. Uruchom ponownie komputer

  2. Jak juz zgasnie i zapali sie monitor wciskaj klawisz DELETE potem powinno wyskoczyc niebieskie okno i wez opcje dealfuls lub cos podobnego i potem wez save i exit

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:12

Walker słuchaj windows ma duzy wplyw na wydajnosc gier :mrgreen:

A do tego nie wiem czy CORE 2 Duo jest taki dobry, bo jeszcze nie napisali dobrgo sterownika :stuck_out_tongue:

A co do Gotika to moj kumpel ma 512 MB RAM i mu ładnie smiga 8)

Walker jak nie wiesz to nie pisz bo to nie ma sensu

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:13

Sterowniki od karty graficznej pewnie masz dobrze zainstalowane :smiley:

A jaka masz paiec karty graficznej i jaka szyne (częstotliwosc traktowania)

rdzeń: 601

pamięc: 1404

ilośc pamięci: 256MB

szyna pamięci : 256bit

Ale karta wychodzi w testach super dobrze więc niewiem czemu uważacie ją za złą.

tak? a w którego gothica? Bo są trzy części

Może podaj temperatury (procek , hdd , i grafika jak ma czujniki) jaki zasilacz , do takiego zestawu przydałby sie wydajny firmowy zasilacz , to jest nowy komp 2 tygodnie zależy jak był “męczony” może troche za ktrótki czas na “wygrzanie” się podzespołów , system- też może być powodem tak “wydajnej” pracy , np. moja ulubiona gra Far Cry cieła się straszliwie na XP+SP , na czystym systemie XP bez żadnych poprawek smigała aż miło było grać.

Mam xp serwice pack2. Temperatura podzespołów chyba nie jest duża skoro wentylator podczas wymagających gierek wyrzuca lekko ciepłe powietrze. A zasilacz mam 400 watt modecom. No i jak by zasilacz był winny to by się cały komp wyłączył

Gotika 3

Karta dobra :wink:

Podaj te temperatury

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:31

Wiesz takie :CHYBA" to mnie nie urzadza podaj dokladnie bo jk napisales chyba chyba wiele nie znaczy :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:31

Mozesz to sprawdzic programem AIDA32

Niemożliwe. Gothic potrzebuje minimum 1 GHz… :slight_smile:

To wiadomość sprzed miesiąca. Core 2 Duo spokojnie powinien pociągnąc tego Gothica 3 na 30 FPS.

tu masz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=410

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:34

No i co z tego !!

:stuck_out_tongue:

34 stopnie na płycie głównej. Niewiem jak tym programem sprawdzi temperature procka

uruchom go potem wez komputer (ikonka 1 z lewej) i potem wez czujnik tam wszystko jest

Zasilacz do wymiany , za skarby świata nie “jechałbym” z tym sprzętem na takim zasilaczu , ten zasilacz może dać 400W ale tylko przez kilka sekund a jego stała moc to około 300-320W na taki sprzęt to jest naprawde mało , zapewne jak i karta graficzna tak i procesor mogą być niedovoltowane , dłuższe używanie takiego zasilacza wcześniej czy później doprowadzi do poważnej awarii. Dopóki komp jest jeszcze nowy i zasilacz nie doprowadził jeszcze do “wybulenia” kondensatorów na płycie gł. to niepowoduje wyłanczania kompa.

No a jaki radzisz zasilacz? A pozatym komp jest na 3letniej gwarancji , więc oni będa go naprawiac :smiley: Gościu w sklepie powiedział że 400watt wystarczy. A to może się coś uszkodzi oprucz zasilacza? Procek i grafa sa zabezpieczone. Ram się nie uszkodzi. Jak zasilacz padnie to się wymieni.

A ci co testowali na tamtej stronie mieli zasilacz 480watt. No różnica 80 to nie jest taka wielka

Roznica niby nie wielka :slight_smile:

Ale masz gwarancje 3lata to mozesz go uzywac az do bulu.

A jesli zasilacz padnie to jest prawdopodobienstwo ze plyta tez :smiley:

Ale narazie nie masz czym sie przejmowac

tyle tylko że zwróć uwage na parametry tego zasilacza “hiper” napięcie +5v obciążenie aż 34ampery +12V 20A pierwsza linia i 17A druga

modecom +5V 15A, +12V 14/16V różnica kolosalna

zazwyczaj kiedy pali się zasilacz reszta sprzętu ma niewielkie szanse na uratowanie się procentowo około 10-20% szansy , pozatym serwisy gwarancyjne u nas działają jak działają i w razie kłopotów ze sprzętem za wszelką cene próbują wmówić że wina jest po naszej stronie czy innych czynników niezależnych od “warunków gwarancyjnych” i w przypadku spalenia się zasilacza zazwyczaj winą obarczają burze czy nawet elektrownie.Moja propozycja to jednak wymiana zasilacza na jakiegoś chifteca co najmniej 450W zalecany byłby nawet 500W , i jeżeli masz tylko jedną pamięć to proponuje również dokupić drugą taką samą , komputery na intelu znacznie wydajniej pracują na pamięciach w dualu ,wzrost wydajności od 20-25%.

I mówisz że ten zasilacz powoduje aż taki duży spadek wydajności? Ostatecznie to radeon ma w instrukcji napisane że wymaga zasilacza 450 watt. No a za ile taki lepszy zasilacz mogę zakupi? Wystarczy 200zł?

to wina procka . procki core 2 duo jeszcze nie nadają się do większości gier :wink:

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 11:04

Witam! Mam taki komputer:

core 2 duo 1,86ghz

x1950pro Gigabyte

Płyta główna: Asus P5B-E

1GB ram corsair 800mhz

http://s002.wyslijto.pl/?file_id=85045392184506412607

To jest artykuł w krórym kolo rozwaza kupno procka “core 2 duo” poczytajcie se i nie lejcie wody … choś rozumiem temat jak rzeka :twisted: