Problem wydajnościowy przy włączaniu PC

Witam mam problem startu komputera, otóż gdy go odpalam i załaduje mi się już windows cały czas występują ścinki (kursor co chwilę dostaje freezy tak samo jak filmy na yt itp.) gdy go zresetuję problem ustaje (czasami zdarzy się leciutka ścinka przy filmie czy gierce ale to rzadko i raczej nie zwracam na to uwagi). Sprawdzałem dysk HDTune i żadnego błędu nie ma, sprawdzałem kości ram programem w windowsie - wszystko okej, zasilacz nie dawno wymieniłem bo mogła być to jego sprawa, ale jednak to nie rozwiązało problemu, prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki co do rozwiązania problemu, gdyby komuś udało się mi pomóc stawiam piwko :smiley:
A to moje podzespoły:
Ryzen 5 3600
GTX 1660
MSI B450-A PRO MAX
ViperGaming 16GB DDR4
SSD BX500 480GB
SilentiumPC Vero L3 Bronze 700W 80+ Bronze

W menadżerze urządzeń nie ma z niczym problemu?

To znaczy?

Chodzi o to, czy przy wszystkich sterownikach jest OK w menadżerze urządzeń.

A tak ode mnie pytanie - po wyłączeniu komputera wyłączasz na listwie, dla drobnej oszczędności prądu?

Gdy uruchomisz już, to jakie masz procesy chwilowo obciążające do 100% CPU? Chodzi o menażer zadań.

Przy wszystkich sterownikach mam napisane że urządzenie działa poprawnie, jeśli chodzi o listwe - nie nie wyłączam jej nigdy, nawet i ją ostanio wymieniłem bo tamta miała już swoje lata, ale nic to nie dało, procesy przy odpalaniu kompa jeszcze sprawdzę ale z tego co pamiętam nic tam mojej uwagi nie zwróciło jeśli chodzi o jakieś obciążenia.

A jak procesy pokazuje menadżer zadań, przy tych nieustannych problemach?

Na takim kompie, z takimi problemami, jest podejrzenie minera.
U mnie jest parę razy słabszy zestaw i 4k chodzi płynnie.

Uruchomiłem ponownie i zajrzałem do procesów (cały czas mam te ścinki) momentami dysk skakał do 100% ale teraz się ustabilizował i jest 0-20, całkowite użycie procesora to 6%, ale przy zakładce ''Aparat procesora GPU przy nie których rzeczach mam napisane ‘‘Procesor graficzny 0 - 3D’’ nie wiem czy ma to coś wspólnego z moim problemem ale wole pisać wszystko co widzę, czyli mam pobrać te narzędzie i wysłać ss tak ?

Wejdź w usługi i znajdź

user experience virtualization service można testowo wyłączyć tą usługę (tryb uruchamiania Wyłączony)
Być może ma to związek użyciem zasobów GPU przez proces System.
Ta usługa jest zbędna.

Znalezione na pclab.

Mam tylko takie rzeczy

Masz ikonę START obok wyszukaj - wpisz Usługi i wejdź w panel usług. Tam szukaj. Ten ss jest z menadżera zadań. Sprawdź przy okazji usługę kopiowania woluminów w tle - ma być uruchomiona.

Okej ta pierwsza opcja była już wyłączona, a usługę kopiowania woluminów w tle uruchomiłem i zmieniłem na tryb uruchomienia na automatyczny z ręczny.
Ścinki dalej występują.

Jednak wykonaj skanowanie FRST i w logu Addition przeczytamy o błędach, errorach.
Musiałbyś długo wyszukiwań w podglądzie zdarzeń aplikacji, systemowych - a tak będą problemy do wglądu.

Okej zrobiłem skanowanie, zrobić screeny każdego pliku ?

I po skanowaniu zauważyłem że freezy w końcu puściły

W lokalizacji FRST masz trzy pliki tekstowe logów zapodaj zawartość na http://www.wklejto.pl/ i tu do postu zapodaj dwa linki z FRST txt i z Addition txt
FRST nie leczy, tylko wykrywa.

http://www.wklejto.pl/914351
http://www.wklejto.pl/914353

Pierwsze z FRST drugie z Addition

A i domyślam się że program wyszukuje problemy, po prostu komp chodził pewnie na tyle długo że ścinki zniknęły ale z czego to wynika nie mam pojęcia.

Włączyłeś akurat jedną potrzebną usługę. Wejdź teraz w narzędzia administracyjne, w harmonogram zadań.
Masz jeszcze w zaplanowanych zadaniach do uruchomienia _ ustawić na Gotowy



No i restart komputera.

Mam na gotowe ustawione od razu jak wszedłem w harmonogram - te dwie rzeczy jeśli chodzi o to większe screeny, natomiast nie wiem jak wejść jeśli chodzi o te małe okienko, w każdym razie dzisiaj już nic nie podziałam bo muszę zaraz wychodzić do pracy, rano to ogarnę.