Problem, wyjscie na głośniki i słuchawki nie dzialaja

no to tak, wszystko bylo ok a tu nagle glośniki ani słuchawki nie działaja, próbowałem innu zestaw głośników podłaczyc ale jest to samo, nie wiem co moze byc grane . czy ktos może mi pomóc ???

Spróbuj zainstalować nowe sterowniki do karty dźwiękowej. Podaj model karty.

Masz wyjścia audio tylko z tyłu czy także z przodu? Żadne nie działają?

mam wejscie z tylu i z przodu

Dodane 21.01.2009 (Śr) 22:50

i nie dzialaja zadne

a co do karty dzwiekowej to za bardzo nie wiem jak to sprawdzic jaka to karta

stanley4020 , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Jaki posiadasz system operacyjny ?

windows xp home

A reszta informacji ?

to tak plyta gluwna to :gigabyte GA-p35-ds3r-(3pci,3pci-ea x 1,1pci-ex16 x 16ddr2dimm

micro uklad plyty to :Intel bearlake p 35

karta dzwiekowa: realtek alc885/889a/890@ intel828001ibich9-highdefinition audio

stanley4020 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów przeczytaj -> ten artykuł.

Następnie wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

zrobiłem wszystko jak mowiles inadal nie dziala czy karta dzwiekowa padla ?? czy co to moze byc . dzieki wielkie za pomoc

Czy wybrałeś swoją kartę dźwiękową ?

Czy w ogóle menu wyboru było aktywne ?

Na pewno podłączasz głośniki do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ? (zwykle do zielonego).

Kliknij dwukrotnie na ikonce głośniczka na pasku tray i ustaw wszystkie suwaki maksymalnie do góry (szczególnie: “Regulacja głośności” i “Wave”).

tak wybrałem swoja karte dziekowa czyli realtek HD audio zainstalowalem wszystko jak kazales (as) menu wyboru jest aktywne ,to jest pod napisem urzadzenie domyslne tak ?? i wybralem swoja karte dzwiekowa i zastosowalem i glosniki sa podlaczone dobrze bo mi wczesniej dzialaly a poza tym to bylo pierwsze co sprawdzilem i wszystkie suwaki sa w gorze od i wave tez jest w gorze i kurde dalej nic nie juz nie wiem co począć #-o pomocy co to moze byc ??

Dodane 22.01.2009 (Cz) 21:53

tak wybrałem swoja karte dziekowa czyli realtek HD audio zainstalowalem wszystko jak kazales (as) menu wyboru jest aktywne ,to jest pod napisem urzadzenie domyslne tak ?? i wybralem swoja karte dzwiekowa i zastosowalem i glosniki sa podlaczone dobrze bo mi wczesniej dzialaly a poza tym to bylo pierwsze co sprawdzilem i wszystkie suwaki sa w gorze od i wave tez jest w gorze i kurde dalej nic nie juz nie wiem co począć #-o pomocy co to moze byc ??

Dodane 22.01.2009 (Cz) 21:56

a cha tylko aktualizacji nie zainstalowalem bo mialem nowsza niz ta co mi podales

Skoro karta dźwiękowa jest wybrana, suwaki głośności na maksimum, głośniki podłączone do odpowiedniego gniazda, to wygląda mi to na uszkodzenie karty dźwiękowej, chociaż nie chciałbym nic przesądzać.

A w Menadżerze Urządzeń masz jakieś żółte wykrzykniki bądź znaki zapytania ?

a jak najprosciej wejsc na menadzer zadan ??

W Menadżer Zadań ? Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + Alt + Delete.

Jeżeli chodziło Ci o Menadżer Urządzeń, to:

Start -> Uruchom -> wpisz: devmgmt.msc

Ewentualnie:

Kliknij PPM na ikonie “Mój komputer” -> Właściwości -> zakładka “Sprzęt” -> przycisk “Menadżer urządzeń”.

tak sa dwa wykszykniki na zolto w kontrolerze dzwieku wideo gier. te na zolto posze ze nieznane urzadzenie dwa razy. co z tym robic ??

Wybierz “Aktualizuj sterownik” i niech poszuka na dysku twardym.

Ewentualnie usuń oba nieznane urządzenia i uruchom ponownie komputer.

odinstalowalem te programy kture byly podkreslone na zolto i dalej nic. co robic cz trzeba bedzie wymienic karte dzwiekowa?? a jesli mam karte dzwiekowa zintegrowana to czy da sie wymienic bez plyty glownej ?? jak to sprawdzic ??a czy wymiana plyty glownej i karty graficznej jest skomplikowana??

Dodane 23.01.2009 (Pt) 17:45

odinstalowalem te programy co byly na zolto w menadzerze urzadzen i glosniki nadal nie dzialaja. czy to bedzie karta dzwiekowa do wymiany ?? a czy jesli jest karta dzwiekowa zintegrowana to czy jest konieczne wymiana karty dzwiekowej z plyta glowna ?/ jak to mozna sprawdzic czy karta dzwiekowa jest zintegrowana ?? dzieki za pomoc .

Dodane 23.01.2009 (Pt) 19:24

czekam na jakas pomoc niecierpliwie bo nie wiem co robic .