Problem z 1.exe

Witam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Mam problem. Problem z antywirusem. Posiadam AVG ale od jakiegoś czasu nie mogę go zaktualizować ani skanować komputera w poszukiwaniu wirusów ponieważ kończy to się 1 sekundowym skanem, który pokazuje, że żadne złośliwe oprogramowanie nie zostało wykryte.

Blokuje go jakiś wirus, który zagnieździł się u mnie w folderze Dane aplikacji (XP) a nazywa się 1.exe. Próbowałem go wyeliminować przez AVG - bez skutku.

Ręczne usuwanie kończy się komunikatem:

errorlhl.png

Przez jakiś czas pojawiała się także klepsydra przy kursorze po czym zaraz znikała i tak w kółko mimo, że żadne programy w tle nie działały.

Problem z klepsydrą udało mi się wyeliminować wyłączając proces 1.exe w Menedżerze zadań, który zazwyczaj pojawia się 2 razy (2 procesy), dodatkowo uruchamiają się z każdym startem systemu.

Wyłączanie uruchamiania tego pliku przez msconfig niczym nie skutkuje.

Próbowałem też wyczyścić rejestr przy użyciu programu Registry Booster. Co prawda komputer zaczął szybciej chodzić (ponieważ wcześniej mulił) ale antywirus jak nie działał tak nie działa.

Wirus zablokował mi dostęp do strony avg.com która na innych komputerach się odpala. Nie mogę wykonać żadnej aktualizacji tego antywirusa a reinstall nic nie pomaga.

Proszę o pomoc w usunięciu tego żałosnego pliku 1.exe z góry dziękuję.

Użyj narzędzia OTL, postępuj zgodnie z tą instrukcją --> otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html logi pokaż na forum.

Proszę - skan z OTL

Odinstaluj Ad-Aware SE Personal,vShare.tv plugin 1.3.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.htmlhttp://www.speedyshare.com/files/30067579/UsbFix.exe

Kliknij w nim na przycisk “DELETION” (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.

Ad-Aware SE Personal - usunięte

vShare.tv plugin 1.3 - usunięte

Skrypt wykonany. Oto log po wykonaniu skryptu:

Skan wykonany. Oto log:

Raport z USBFix:

Dodam, że po restarcie kompa tzn po wykonaniu skryptu w OTL, antywirus nagle zaczął działać i wykrył jakiś syf w folderze Dane aplikacji jednak nie nazywał się on już 1.exe a jakoś inaczej, nie pamiętam ale też to był plik z rozszerzeniem .exe napisany z DUŻYCH LITER i pierwsza to była bodajże B. Nie mogłem go usunąć to przeniosłem do przechowalni. Proces 1.exe przestał uruchamiać się ze startem systemu i nie ma go już w folderze Dane aplikacji.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW

OTL - sprzątanie wykonane, po ponownym uruchomieniu komputera zniknęła z pulpitu ikona tego programu.

Skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware wykonane. Oto log :

Antywirus zaktualizował się jednak po ponownym uruchomieniu komputera pojawiły mi się 2 foldery na dysku D. Jeden o nazwie 392805439c38121f3e1c i drugi a840fea955af98a9f2 czy można je usunąć? Dodatkowo przy instalacji Malwarebytes Anti-Malware pojawił się komunikat o wyłączeniu FourEngine.exe czy jakoś tak.

Dodane 06.02.2012 (Pn) 13:44

Sorry za double ale chcę byście to zauważyli.

Czy to już koniec dalszej pomocy?

Komputer nadal ścina zwłaszcza przeglądając neta plus do tego znalazł się kolejny zainfekowany plik.

dbueuh.png