Problem z 2 kartami graficznymi w laptopie a d3d9.dll

Witam. Mam taki problem. Przy użyciu pluginu do gier d3d9.dll (znany zapewne nie którym z Was choćby do Rome total war II czy też Fallouta NV) mam problem gdyż w ustawieniach gry zawsze przełącza mi kartę graficzną na zintegrowaną INTEL a nie na Geforca540M jak to powinno się odbywać. Niestety w takiej sytuacji taka odmiana graficzna na lepsze traci zupełnie sens gdyż automatycznie tracę od ciula FPSów (co jest chyba logiczne korzystając z karty zintegrowanej)

Dodam tylko ze nie ma możliwości przełączenia karty na inna ponieważ z ustawień znika mi w ogóle Geforce a zostaje tylko Intel.

Teraz moje pytanie brzmi - czy ktoś już odkrył co z tym zrobić i jak temu zaradzić? Bo w sieci znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem i przekracza granice cierpliwości (5h w poszukiwaniu czegoś o czym ktoś czasem wspomni jest irytujące)

Czytałem gdzieś ze można wyłączyć kartę zintegrowana dzięki czemu zostanie mi tylko aktywna karta geforce. Ale niestety w ustawieniach mojego biosu nie ma żadnej opcji do zmiany karty graficznej.

Mój laptop to http://www.toshiba.pl/discontinued-prod … -p750-157/

Jest na systemie win 7 64bit

DirectX 11

Shader 5.0(bodaj)

Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo mógłbym poprawić sobie oprawę wizualna nie jednej gry ale niestety przez ten problem którego nie umiem rozwiązać mogę się co najwyżej oblizać. W skrócie - jest potencjał - nie ma możliwości -.-

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.