Problem z 2 kartami graficznymi

Czesc mam taki problem posiadam laptopa Acer Aspire 5750G

procesor intel core i5-2410m

8gb ram

2 karty graficzne - intel hd graphics family i geforce gt 540m 2gb

Moj problem poloega na tym ze podczas uruchomienia gry np gta4 komputer uzywa slabszej karty graficznej chociaz powinien uzywac geforce.

Probowalem jzu chyba wszystkeigo w panelu geforce ustawilem preferowany proces graficzny : karta graficzna nvidia o duzej wydajnosci i nic to nie pomoglo. POMOZCIE ! ! !

W BIOS’ie wyłącz całkowicie tego Intel’a i tyle… Tylko NVIDIA będzie wtedy używana.

wlasnie chodzi o to ze w biosie nie mam takiej opcji zeby wylaczyc ta karte

Masz tam prawdopodobnie opcje wyboru preferowanego slotu dla karty graficznej. Wybierz ten pod którym jest NVIDIA.

Jeżeli to nie pomoże - wyłącz Intel’a w Menedżerze Urządzeń (prawym na tą kartę i “Wyłącz”).

boginknz , proszę poprawić wiadomość, używając opcji EDYTUJ. Po co te wykrzykniki? Poza tym temat musi być bardziej konkretny, obrazujący problem.

A wątek przenoszę do właściwego działu.

chodzi o to ze w biosie mam tylko 4 pozycjie i nie ma tam nigdzie wyboru preferowenaego slotu. no a karty intela nie moge wylaczyc bo automatycznie wylacza sie ekran

Dodane 11.11.2011 (Pt) 17:39

w Biosie mam tylko

information main: security boot exit

  • quiet boot

  • network boot

  • f12 boot menu

  • d2d recover

  • sata mode

Dodane 11.11.2011 (Pt) 17:41

a po prawej stroenie na dole w pasku mam taka mala ikonke wygladajaca jak chipset i gdy na nia najade myszka pisze : Aktywnosc karty graficznej NVIDIA : brak