Problem z 2 kontem uzytkownika

a więc chce zrobic mojej siostrze 2 konto zeby ona niemiala dostepu do co niektórych moich plików jest mloda i niezna sie troche na niektórych rzeczach wiec lepiej zeby miala swoje ale jak po ustawiać to zeby ona w swoim koncie niemiala dostepu np do dysku C albo do jakis programow??? jak to zrobić? konto zalozylem juz i ustawilem na z ograniczeniami ~!

Jak instalujesz program to zaznaczaj opcję tylko dla mnie, to nie będzie miała do niego dostępu, a foldery może zaszyfrować jakimś programem. Niestety do dysku będzie miała dostęp, bo tego się chyba nie da zablokować.

no ale jak mam juz zainstalowane to jak to porobić?? no dobra niech ma do dysku ale do jakis folderów chce poblokowac jak sie to robi ?? pomóżcie !!

Jaki Windows i jaki system plików kolega posiada?

windows XP profesional yy a jakto system plików nierozumiem

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 14:20

widze ze mozna od was uzyskac pomoc

zeby pomoc mósimy najpierw wiedzieć na jakiej płaszczyźnie dzaiłamy… systemy plków to NTSF lub FAT32 naznacz dysk i po lewej bedzie Ci pewno pisało… a co do pyatnia: to tworzysz konto bez uprawnien administrator ( te zachowujesz tylko Ty) a co do programów to albo sobie je przeinstaluj albo zainstaluj proram szyfrujący ze strony http://www.google.pl

newronek kliknij na Mój Komputer i najedz na dysk c a będziesz miał info jaki masz system plików.

aaaaaa NTFS !

co dalej pomagac pomagac!! :slight_smile: :slight_smile:

steganos security suite 7

Pozdrawiam

steganos security suite 7 – niemoge znalezc do tego spolszczenie a niema jakiegos latwiejszego bo niemoge po angielsku sie polapac

możesz kupić archiwalny komputer świat tam jest po polsku

Pozdrawiam

Jeżeli chcesz zablokować jakiś program wchodzisz w >>program files>>ppm na dany program>>właściwości>>zabezpieczenia-klikasz na konto siostry i zaznaczasz odmów we wszystkich kratkach lub w niektórych aby miała częściowy dostęp. Jak nie ma nazwy konta siostry to klikasz w zakładkę >>dodaj>>zaawansowane>>znajdź teraz- zaznaczasz konto siostry>ok>>ok i dalej tak samo. Jak nie masz zakładki “zabezpieczenia” to >>narzędzia>>opcje folderów>>widok- odznaczasz "użyj prostego udostępniania plików’. W ten sposób możesz zablokować każdy program katalog lub plik. Możesz tak zablokować całą partycję tylko nie blokuj systemowej bo siostra nie będzie miała dostępu do żadnego programu.

jeżeli jesteś już taki dobry brat @newronek i chcez aby siostra nie mogła otwierać danych programów to możesz nałożyć blokade, zrobimy to komunikatorze GG (to się dopiero siostra ździwi :o )

start-> uruchom-> secpol.msc

Zasady ograniczeń oprogramowania, Reguły dodatkowe-> PPM Nowa reguła Mieszana, Przeglądaj gdzie odszukujesz program który chcez zablokować.

Po otwarciu programu wyskoczy coś takiego :o

schowek01sc4.jpg