Problem z 2 kontem uzytkownika

(Arturro6665) #1

a więc chce zrobic mojej siostrze 2 konto zeby ona niemiala dostepu do co niektórych moich plików jest mloda i niezna sie troche na niektórych rzeczach wiec lepiej zeby miala swoje ale jak po ustawiać to zeby ona w swoim koncie niemiala dostepu np do dysku C albo do jakis programow??? jak to zrobić? konto zalozylem juz i ustawilem na z ograniczeniami ~!

(matty24) #2

Jak instalujesz program to zaznaczaj opcję tylko dla mnie, to nie będzie miała do niego dostępu, a foldery może zaszyfrować jakimś programem. Niestety do dysku będzie miała dostęp, bo tego się chyba nie da zablokować.

(Arturro6665) #3

no ale jak mam juz zainstalowane to jak to porobić?? no dobra niech ma do dysku ale do jakis folderów chce poblokowac jak sie to robi ?? pomóżcie !!

(Fąfel) #4

Jaki Windows i jaki system plików kolega posiada?

(Arturro6665) #5

windows XP profesional yy a jakto system plików nierozumiem

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 14:20

widze ze mozna od was uzyskac pomoc

(Mariusz Berstling) #6

zeby pomoc mósimy najpierw wiedzieć na jakiej płaszczyźnie dzaiłamy… systemy plków to NTSF lub FAT32 naznacz dysk i po lewej bedzie Ci pewno pisało… a co do pyatnia: to tworzysz konto bez uprawnien administrator ( te zachowujesz tylko Ty) a co do programów to albo sobie je przeinstaluj albo zainstaluj proram szyfrujący ze strony http://www.google.pl

(lazikar) #7

newronek kliknij na Mój Komputer i najedz na dysk c a będziesz miał info jaki masz system plików.

(Arturro6665) #8

aaaaaa NTFS !

co dalej pomagac pomagac!! :slight_smile: :slight_smile:

(Polarowicz) #9

steganos security suite 7

Pozdrawiam

(Arturro6665) #10

steganos security suite 7 – niemoge znalezc do tego spolszczenie a niema jakiegos latwiejszego bo niemoge po angielsku sie polapac

(Polarowicz) #11

możesz kupić archiwalny komputer świat tam jest po polsku

Pozdrawiam

(Dareks8) #12

Jeżeli chcesz zablokować jakiś program wchodzisz w >>program files>>ppm na dany program>>właściwości>>zabezpieczenia-klikasz na konto siostry i zaznaczasz odmów we wszystkich kratkach lub w niektórych aby miała częściowy dostęp. Jak nie ma nazwy konta siostry to klikasz w zakładkę >>dodaj>>zaawansowane>>znajdź teraz- zaznaczasz konto siostry>ok>>ok i dalej tak samo. Jak nie masz zakładki “zabezpieczenia” to >>narzędzia>>opcje folderów>>widok- odznaczasz "użyj prostego udostępniania plików’. W ten sposób możesz zablokować każdy program katalog lub plik. Możesz tak zablokować całą partycję tylko nie blokuj systemowej bo siostra nie będzie miała dostępu do żadnego programu.

(De Niro) #13

jeżeli jesteś już taki dobry brat @newronek i chcez aby siostra nie mogła otwierać danych programów to możesz nałożyć blokade, zrobimy to komunikatorze GG (to się dopiero siostra ździwi :o )

start-> uruchom-> secpol.msc

Zasady ograniczeń oprogramowania, Reguły dodatkowe-> PPM Nowa reguła Mieszana, Przeglądaj gdzie odszukujesz program który chcez zablokować.

Po otwarciu programu wyskoczy coś takiego :o

schowek01sc4.jpg