Problem z 2. monitorem(telewizorem)


(Klc) #1

GF4MX440 mam wyjscie TVout na karcie ale we wlasciwosciach ekranu w ogole nie ma drugiego monitora (wiem ze powinny byc tam dwa ew.drugi moze byc nie aktywny ale ma tam byc!) nie ma rowniez klonowania ani jakiegokolwiek podzialu ekranu na dwa monitory sterowniki zmienialem kilkakrotnie teraz mam takie ktore u kolegi chodza na GF2MX i wszystko u niego jest! co jest grane. Czy juz nigdy nie zobacze filmu w Divx na telewizorze?! :mad:


(pysiu) #2

pobierz stad nowe sterowniki

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_52.16

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp


(bolo6) #3

Nie wszystkie karty Nvidia mają klonowany obraz, chociaż twoja powinna mieć. Wejdź we właściwości karty, w zakładkę "device selection" i sprawdź, czy system w ogóle widzi TV (powinnien być aktywny). Jak nie widzi to sprawdź przewód.


(Pmuszel) #4

Tez mam kartę z wyjściem TV GeForce FX 5200 i nie mam tej zakładki, lecz moim zdaniem, pojawi się ona dopiero jak podłączysz pod kartę telewizor. Chyba, że już tak zrobiłeś, to wtedy Ci nie pomogę, bo u siebie jeszcze nie sprawdzałem.


(bolo6) #5

Leonidas, u Ciebie tej zakładki napewno nie będzie. Tylko karty z końcówką MX, mają sprztowe klonowanie obrazu.

Są to okrojone wersje kart z górnej półki, przystosowane do wyjścia TV.


(system) #6

Z tego co pamiętam wersje sterowników 2x.cośtam Nvidii automatycznie tworzyły obsługę wielu ekranów w trakcie instalacji. W nowych trzeba to zrobić ręcznie:

Panel sterowania/Menedżer pulpitów NVIDIA nView i tu zaznaczyć "Włącz menedżera pulpitu nView" i Zastosuj oraz "Pokaż rozbudowane sterowniki nView" i Zastosuj. Następnie przycisk "Pomoc" i tu uruchamia się kreator obsługi wielu pulpitów/ekranów. W którymś z kolei oknie "Liczba pulpitów" należy wpisać conajmniej 2.

Polecam też konfigurację w zakładkach Menedżera pulpitów NVIDIA nView - wiele opcji do wykorzystania.

Pozdrawiam. :smiley:


(Pmuszel) #7

To może mi wyjaśnisz, dlaczego w mojej instrukcji jest pokazana taka zakładka i że można wybrać opcję CLONE. Moja karta tez ma wyjście TV, a opcja clone jest realizowana chyba też przez sterownik.


(bolo6) #8

Instrukcja do mojej karty też to ma i co z tego. Instrukcje są przeważnie uniwersalne.

Z tego co wiem, karty z MX, mają możliwość automatycznego rozdziału odświeżania. Monitor min 60Hz, clone 50hz (TV tyle obsługuje)

W każdym i nnym przypadku mógłbyś uszkodzić monitor, bo większość z nich nie obsługuje trybu 50Hz.

Jeżeli jesteś pewien, że twój monitor obsługuje 50Hz, możesz spróbować Clona, ale nie licz na sterownik. Do tego celu musisz wykorzystać jakiś program typu TVTool.


(system) #9

Każda karta z wyjściem TV-OUT ma możliwość klonowania obrazu, nie tylko te z końcówką MX. Ja mam 5600FX i wszystko działa bez TV Toola.


(bolo6) #10

Pawek, to o czym piszesz, to jest sprzętowa obsługa dwóch monitorów. A to jest różnica. Klonowany obraz, jak wskazuje nazwa, jest to identyczne odwzorowanie oryginału. W tym przypadku, jak ustawisz sobie 1024x768, to to samo uzyskasz na tv, ale czy on to wytrzyma.

Wyglądało to mniej więcej tak, że jak miałeś kartę bez tvout, w opcjach sterownika pokazało Ci się okienko drugiego monitora, a jak kupiłeś kartę z tvout, przy tym samym sterowniku, jużtego okna nie było(mówię op swoim przypadku).

Miałem rive tnt bez tv out, a teraz mam Gainwarda ge force3 Ti/450 PP.


(Pmuszel) #11

Poprzednio miałem GeForce 2 MX z TV-Out i też nie bawiłem sie w żadne TVTool, trzeba było tylko zmienić rozdzielcześć na 800x600 i odświeżanie na 60Hz (to chyba zależne od telewizora, a mój nie jest zbyt młody) i wszystko chodziło OK, jeszcze nic się nie popsuło, a monitor mam już od 6 lat. :smiley:


(pysiu) #12

może jednak ci sie przyda

jest taki program i to darmowy TV control center

http://www.aessenet.org/software_info.p ... 2000,0.htm a strona do pliku http://tvtool.info/tvcc2000.zip

http://www.mpegx.com/view.php?detail=810


(bolo6) #13

Leonidas, poczytaj wcześniejsze posty. Masz kartę MX, a nie Ti. :smiley:


(Pmuszel) #14

OK, no i co to zmienia, poprzednio pisałeś, że tylko MX mają sprzętowe rozwiązanie klonowania. No to właśnie dlatego piszę, że jak podłącze kartę do telewizora to chodzi. A tak w ogóle, to mam pytanie, jak na karcie jest wyjście D-Sub, oraz DVI, to można do takiej karty podłączyć dwa monitory, a jeżeli nie, to co się stanie jak podłącze ???

Co do czytania postów, to czytam, bo inaczej nie pisał bym na to forum. :smiley:


(bolo6) #15

Szczerze mówiąc nigdy tego nie próbowałem.

Niby prawie każdy system operacyjny ma możliwość obsługi wielu monitorów, czyli powinno się udać.

Chociaż jedno wyjście jest cyfrowe, a drugie analogowe.

Gdzieś czytałem, że to trzeba sprawdzić we właściwościach karty graficznej. Pono gdzieś tam to pisze.