Problem z 2 systemami

Witam, mam następujący problem. Kiedys zainstalowałem sobie 2 systemuy na dysku - xp na c: a 98 na d:. Od tego czasu zaczęło się na początku pojawiać menu wyboru między tymi systemami tzn, ktory ma startować. no ale potem usunąłem 98 z d: ale menu zostalo. Ponoć się da usunąć to. Proszę o poradę

Pozdro

===::> msdos.sys===::> Options ===::>

Po edycji w notatniku ustaw BootMulti = 0

Jest to blokowanie menu wyboru innych systemów.

0 - ustawiamy jak mamy tylko 1 system

1 - ustawiamy jak mamy kilka systemów

Wejdź na dysk C, dopisz do paska adresu boot.ini , wciśnij ENTER i wklej nam zawartosć pliku który się otworzy. Powiemy Ci co zrobić.

start >uruchom msconfig > BOOT.INI i tam wes sprawdż wszystkie ścieżki rozruchu

Treść:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

C:=“Microsoft Windows”


Asterisk mógłbyś coś więcej powiedzieć o Twoim sposobie bo zabardzo moge sobie poradzić, Laik ze mnie :wink:


Pozdrawiam

Ja proponuje takie coś prawy na mój komputer - właściwości - zaawansowane - ustawienia (pod Uruchamianie i odzyskiwanie) i odptaszkuj opcje “Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych”. Powninno pomóc.

Jeśli się nie mylę, to po twojej poradzie philips bootloader nie będzie dawał w ogóle wyboru systemu tylko od razu ładował domyslny. Jesli westham jako domyslny miał ustawiony ten 98 którego już fizycznie wywalił, to zrobi mu się wielkie kuku… A problem będzie nie rozwiązany. Trzeba imho wykasować wpis do Win98 w pliku boot.ini

Zrób korekty w pliku boot.ini i już.

Wszystko tu.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29033

Prawidłowy boot.ini - dla jednego systemu

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Zrób korektę ostatnich dwóch lini twojego pliku boot.ini.

/noexecute=optin /fastdetect

C:="Microsoft Windows"

Usuń to co pogrubione.OK,restart kompa i masz sam XP.

dzieki problem rozwiązany