Problem z 4GB ramu w komputerze - ciągłe resety

Mając 2 GB ramu w komputerze po dokupieniu nowej grafiki postanowiłem dołożyć kolejne 2 GB pamięci. Oczywiście pamięć kupiłem o takich samych parametrach, tego samego producenta i o tych samych oznaczeniach również na tych samych kościach. Problem jest tego typu że komputer praktycznie ciągle wywala bsody o różnych kodach błędu. Czy to na XP czy to na VIście czy to też na Viście 64 bitowej. Z wykrywaniem ramu nie mam problemu , jednak zdarzają się notoryczne resety w różnych odstępach.

Również przy 4 GB winrar rozpakowywuje pliki z błędami. Przy 2 GB problemu z resetowaniem się nie ma. Pliki czy to przy 2 GB czy przy 4 GB są ustawione w biosie na sztywno.

Ludzie ogólnie na forach piszą że mają właśnie ogólne problemy z 4 GB ramu. Z 3 nie ale z 4 są resety i bsody.

Jak tego uniknąć ?

Nie po to chyba można załadować do komputerów po 16 GB ramu by komputer się resetował.

Pamięci na defautlowych i podkręconych parametrach się resetują.

Pamięci wolne od błędów.

Cały config w podpisie.

A sprawdzałeś na początek pamięć programem Memtest86? Próbowałeś zwiększyć trochę napięcia na nich?

poczytaj o konfiguracji pamięci w manualu, sprawdź na stronie producenta lub za pośrednictwem programu cpu-z - zakładka SPD jakie napięcie powinno być podane na pamięci operacyjne i takie ustaw.

4-4-4-12-22

2T 2.1V-2.2V

i przy takowych pracują ?? timingi porównywałeś ?? niczym się nie różnią ?? podaj kilka przykładowych kodów błędów bsod … 0x000 bla bla bla

7B

8A

Roznego rodzaju.

Komputer tak jakby losowo wywalał.

Często również z softem i sterownikami.

Ale już kilka razy wgrywałem inne 32 i 64 bitowe systemy i za każdym co innego albo po prostu bsod DUMP zliczanie do 100 i reset.

Tak przy takich pracują. na Defaulcie to samo.

Po prostu problemu są jak jest 4 GB.

3 nie sprawdzałem bo w sumie to jest bez sensu.

2 bez zarzutu.

Chociaż nie wiem czy pamiętasz , ale jak złożyłem ten zestaw dokładnie rok temu to również miałem problem z tymi 2 GB pamięci na tej płycie. Wtedy właśnie ktoś podsunął pomysł by procka i pamięci dać na sztywno i było OK.

a Tu nawet biosa 2 x uaktualniałem i nic przy 4 GB.

widocznie problem leży w płycie (błędach biosu) może opchnij pamięci i kup 2x2gb…

Nie… wolałem 4X1 GB.

Cóż nie po to kupowałem by sprzedawać i kupować na nowo.

Właśnie widziałem u setek ludzi są błędy przy 4 GB ramu.

Może przesiądę się na Gigabyte AMD 780

Jesli ktoś miałby pomysł to proszę pisać.

Ale jeśli już to błędy pojawiają się przy 4 kościach bo masz 2x większe obciążenie zasilania ramu… Podnieś im napięcie, spróbuj aktualizacji biosu… Masz radka 4850… lepiej zrobisz jeśli przesiądziesz się na porządną płytę na 790fx chipsecie.

to jest błędne podejście do tematu.

wszelkich testów dokonuj na viście / xp 64bit spróbuj też na czas testów zaniżyć timingi do 5,5,5,22

To jest prawdziwe podejście do tematu. To ile bitów ma os nie ma żadnego znaczenia, adresowanie jest stałe. Płyty główne nie robią problemów z 2 modułami, szczególnie gdy dodatkowo podnosimy im napięcia właśnie z podanej przeze mnie przyczyny, do podkręcania 4 modułów potrzebne są wysokie modele płyt głównych…

Hm.

Skoro daje im 2.1-2.2 to to napięcie nie idzie osobno na każdy slot ?

Mogę spróbować w sumie 2.3 ale 2.4 to już troche sie boje że potem zaczną się sypać.

Właśnie zastanawiałem się nad Gigabytem 780 na 790 narazie nie patrzyłem.

Bios w DFI mam ostatni jaki wyszedł tak jak napisałem w 1 poście…

W zasadzie timingów też nie chce zwiekszać bo zamierzony cel to był default 44412 i niżej

Nie idzie osobno, zasilanie dla wszystkich modułów ramu jest wspólne, ale 4 kości obciążają go 2x bardziej niż dwie, pojemność nie ma tu znaczenia. Daj te 2,2-2,3 i zobacz co się dzieje. Jeśli to nic nie da spróbuj zostawić dwie kości, albo próbuj odpalać zestaw na pojedyńczych kościach aby sprawdzić czy czasem któraś z nich nie jest wadliwa.

Na 2.2 resetowały się bo sprawdzałem

Oba zestawy również testowane i osobno i 0 problemów.

MSI K9A2 Platinum

albo

Gigabyte GA-MA790FX-DS5

powinny załatwić sprawę w takim razie.

Kupić coś nowego to niby jest rozwiązanie.

Chociaż lepszym rozwiązaniem byłoby odpalenie tego na obecnej płycie…

Jeśli jest na gwarancji to do serwisu, no chyba że producent napisał że nie uciągnie 4 800mhz kości…

DFI to loteria.

Każda płyta ma swój charakter

Jak zachce to działa.

Na gwarancji nic nie zrobią.

Bo to wina " nie wiadomo " czego.

A tam, jeśli miałoby móc niedziałać to nie powinna mieć 4 slotów na ram. Sprawdziłeś pamięci i wszystkie są dobre, wina płyty głównej, nie znajdzie serwis problemu to niech wymieni.