Problem z 5.1


(-=HuNTeR=-) #1

Mam problem... Mam głośniki Easy Touch 5.1 i dźwiekówkę Sound Blaster Audigy SE. Ustawiłem w sterownikach 5.1 i gdy włączam test, to słychać tylko lewy głośniczek i prawy....centralnego ani tylnych nie słychać :expressionless: Do SW podłączone są wszystkie głośniczki i kabel (2 wejścia na SW) łączący kompa (jedno wejście) do zielonego wejścia w dźwiękówce... Co jest nie tak?

Dołączam obrazek, żeby można było sobie łatwiej wyobrazić:

glosniki.gif


(Korniak4) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight= zobacz to co ja pisałem i powinno działać o ile też masz taka opcję


(-=HuNTeR=-) #3

Po włączeniu opcji cmss 3d nic nie pomogło... imo z tym trybem muzyka brzmi gorzej...

Chciałem też dodać, że te "coś" nad audio output to są takie... hmm pstryczki, które można przestawić do góry albo na dół.

Jak przestawiłem AC-3 do góry to nic nie słychać (podejrzewam, że włącza tryb na 7.1, gdyby się miało 7 głośniczków, bo pod ten SW można podpiąć 7 głośniczków), gdy przestawiłem SUR to słyszałem zamiast FL - SR.

Edit: W sterownikach mam zaznaczone "Synchronize with Control Panel", odzn. digital outpot only (po zazn. nic nie słychać). Eee... w trybie 5.1 nie da się regulować bassów? :expressionless:


(system) #4

a może masz coś zle ustawionego w systemie wejdz w Panel Sterowania-->Dźwięki i urządzenia audio i na karcie Głośność przy obrazku głośników daj na zaawansowane i zobacz jakie masz ustawienia głośników


(-=HuNTeR=-) #5

To nie ma znaczenia... daję w sterach na słuchawki i tam w panelu tak samo zmienia na słuchawki


(system) #6

mi nieraz samo się przestawiało nie wiem czym było to spowodowane ale zawsze zajrzeć można


(-=HuNTeR=-) #7

Zajrzałem, jest 5.1...;/ No więc jak jest z tymi głośnikami... dlaczego moi koledzy mają inne głosniki i mają 3 kable do pcta, a ja tylko 1? Nawet jeśli bym miał te 3 kable, to nie ma gdzie do sw podłączyć (są 2 wejścia)

Edit: Są wejścia... http://www.stgclan.f2z.avx.pl/sw.gif (zdjęcie trochę niewyraźne)... pod tymi dwoma wtykami jest 6 wtyczek (myślałem, że to jest dla zestawu 7.1), ale myślę, że tam trzeba właśnie wpiąć 2 kable, które łącza PC z SW. Tylko teraz już w ogóle nie wiem jak to ma być podłączone i skąd mam wziąć te kable... w pudełku ich chyba nie miałem, bo nie mogę ich znaleźć:expressionless:

Złączono Posta : 04.01.2007 (Czw) 21:35

Dobra, wszystko ok, kupiłem 2 kabelki i działa, ale ... w trybie 5.1 nie da się włączyć bas boostu :frowning: Jest na to jakaś rada?