Problem z Acerem Aspire 5520G

Witam mam problem z acerem trochę tego jest wiec może napisze w pkt

  1. komputer po włączeniu szybko się przegrzewa

  2. komputer piszczy dziwnie i wtedy komputer chodzi strasznie wolno nawet jak się słucha muzyki to ona się tez zacina

3)nie można grac w gry z przed 5 6 lat bo tak się tną nie wiem co na to można poradzić

  1. komputer czasami ma tak ze jak się go włączy to niby pracuje ale ekran się nie włącza jest czarny trzeba poczekać 10 min wtedy dopiero go z resetować

5 ) komputer nie czyta Żadnych płyt DVD co mogę na to wszystko poradzić? proszę o pomoc bo ja już jestem bezradny !

Aspire 5520G, to model z procesorem AMD, który jako nowy już jest zbyt gorący.

Po pewnym czasie dochodzi kurz w kanale wentylacyjnym i nieprzewodzoąca ciepła (z powodu wyschnięcia i stwardnienia) pasta termoprzewodzoąca.

Dodatkowo w wyniku znacznie wyższej temperatury szybko postępuje degradacja struktury półprzewodnikowej procesora, a co za tym idzie jeszcze wyższa jego temperatura (koło się zamyka).

Dlatego nie warto kupować laptopów na platformie AMD.

Rozwiązanie:

1. Twój komputerek należy rozebrać (wystarczy wyjąć zaślepkę pomiędzy klawiaturą, a wyświetlaczem i odkręcić wkręty mocujące klawiaturę).

System chłodzenia stanie przed Tobą otworem. Należy go wymontować i bardzo dokładnie wyczyścić. Następnie należy zdemontować radiator z procesora i dokładnie wyczyścić pozostałości starej pasy oraz zdjąć ew. cienką aluminiową folię. Potem nałożyć sporo nowej (taniej bezbarwnej pasty silikonowej) i zmontować wszystko.

Należy pamiętać, o ponownym podłączeniu wentylatora do płyty głównej. Procesor AMD w odróżnieniu od Intel-a może nie przetrwać nawet kilkunastu sekund takiej próby.

2. W przyszłości rozawżyć zakup laptopa z procesorem Intel-a, chyba, że AMD również zacznie produkować równie dobre procesory mobilne.

SrebrnyWilk , dziękuje ci bardzo zastosuje sie do twoich wskazówek

Dodane 15.01.2010 (Pt) 18:52

SrebrnyWilk , dziękuje ci bardzo zastosuje sie do twoich wskazówek