Problem z Ad-aware 2007

Witam

Mam problem z odinstalowaniem programu Ad-aware 2007. Dzisiaj chciałem go zaktualizować ale za żadne skarby nie mogę go usunąć . W dodaj/usuń programy i w CCleaner nawet nie widać tej aplikacji a przy próbie odinstalowania poprzez Start --> programy --> Lavasoft i uninstall wyskakuje błąd „Ta akcja jest prawidłowa tylko dla produktów, które są zainstalowane.” a program da się włączyć i funkcjonuje normalnie. Co robić? Czy mam postępować tak jak w tym temacie czy może jest jeszcze jakiś inny sposób?? Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Uruchom komputer w trybie awaryjnym i wtedy spróbuj usunąć go CCleanerem :smiley:

Niestety w trybie awaryjnym także nie ma go na liście…

Skoro nie ma wpisu Ad-Aware w Dodaj/Usuń Programy to nie będzie go także w CCleaner…

Najlepiej ściągnij instalkę Ad-Aware 2007 i zainstaluj w tym folderze, gdzie obecnie trzymasz program. Po tym nie powinno już być problemu z odinstalowaniem.

Możesz odinstalować także program ręcznie. W tym celu włącz Start - Uruchom i wpisz services.msc. Na liście znajdź usługę programu Ad-Aware, nazywa się ona chyba “Ad-Aware 2007 Service” albo jakoś podobnie. Zatrzymaj tę usługę, a jeśli jej nie będzie na liście to po prostu zamknij okno usług. Następnie usuń wszystkie pliki i katalogi, a następnie przeczyść rejestr jednym z programów do tego przeznaczonych np. Wise Registry Cleaner. :smiley:

O dziwo teraz dało usunąć się program ręcznie po prostu wywalając cały folder do kosza (nie wyłączałem żadnych usług) co wcześniej kończyło się jakimś błędem o zabezpieczeniach. W każdym razie już się pozbyłem starej wersji Ad-aware, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Sprawdź jeszcze Start->wyszukaj->pliki i foldery-> wpisz ad-aware,napewno zostały jakieś śmieci…i CCleaner :wink:

Usuń go programem Total Uninstaller

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.