Problem z adapterem WIFI TP LINK

Witam, posiadam antenke czy raczej pstryczek na usb TP LINK TL-WN725N. Zainstalowałem wszystko ładnie z płytki, antenka mi miga, ale windows nie chcę mi włączyć sieci WIFI na komputerze. Poniżej SS.


Gdy kilka włąćz nic się nie dzieje.

Windows 8.1 64 b

EDIT: Pstryczek (antenka tp link) działa na innych PC pod każdym sterownikiem.

Hej,

Odinstaluj sterowniki, uruchom komputer jeszcze raz i zainstaluj ponownie. Kartę podłącz dopiero wtedy, gdy instalator o to poprosi.

  • Próbowałeś podłączyć kartę do innego portu USB?
  • Wszystkie poprawki do systemu zainstalowane?

Pozdrawiam,
Dimatheus

A może warto zainstalować same sterowniki a nie wszystko jak leci? A poza tym, czy wpisałeś klucz/hasło do swojej sieci?

Najpierw zainstalowałem sterki z płytki + apke tp link. Nic.
Następnie odinstalowałem stery z płytki i instalowałem z każdego roku od strony producenta, nadal nic.

Hej, dzieki za zainteresowanie. Więc najpierw odpowiem na pytania.

Podłączałem pod każdy port.
Co do systemu tu jest mały problem, otóz:
Na oknie logowania mam w prawym dolnym rogu, że windows update ma ważne aktualizacje do zainstalowania, a gdy wchodzę do WU wszystko jest git. Interesujące jest też to, że mam jedno konto lokalne (admin), a niektórych rzeczy nie mogę zrobić bo krzyczy win.

Co do pierwszego zdania to postaram się zrobić twoimi krokami i napiszę co i jak.

Hej,

Przede wszystkim instaluj tylko sterowniki - bez aplikacji producenta do zarządzania połączeniami bezprzewodowymi.

To akurat normalne - nawet w przypadku pracy na koncie administratora system prosi czasami o podwyższone uprawnienia.

Będziemy czekać na info. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Więc zaczynam działać. Najpierw odinstaluje wszystko z TP LINK.

Więc krok po kroku zrobiłem jak napisałeś. Sieć jest widoczna w centrum sieci, lecz nadal na “szaro” i gdy włączam nic się nie dzieje.
EDIT: Wychodzi też na to, że nie jestem na adminie???

Hej,

Na to wygląda.

A karta w menadżerze urządzeń jest widoczna i włączona?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Oczywiście, sterowniki wygrywałem ręcznie oraz przez apke.
Uruchomiłem dla sprawdzenia drugą antente TL-722n (jest ona troche wieksza niz w temacie) i o dziwo po zainstalowaniu sterów mogę ją włączyć (tą sieć) ale gdy daje połącz w lewym oknie widzę tylko LAN kablowy. Przez apke tp linka nie mogę nawet też zobaczyć dostepnych sieci itp.

Hej,

To wyrzuć (odinstaluj) aplikację od TP-Linka i zostaw tylko i wyłącznie sterowniki do karty. Oczywiście po deinstalacji restart systemu obowiązkowy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie działa.

A dokładnie robiłeś jak napisal @Dimatheus? Nie wierzę, że nie chce Ci działać. Albo w routerze masz złą konfigurację, albo felerne masz sterowniki. A chociaż wykrywa ci sieci bezprzewodowe?

Hej,

  • A masz możliwość sprawdzenia działania karty na innym sprzęcie? Może trafiłeś po prostu na uszkodzony egzemplarz?
  • Spróbuj jeszcze w menadżerze urządzeń najpierw kartę wyłączyć, a później włączyć. Cokolwiek się zmieniło?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie wykrywa sieci. Sterowniki z płytki dołączonej do adaptera lub z stronki producenta. Mało tego ten adapter ma trzy modele V1, V2, V3 próbowałem wszystkich. Nadal nie wykrywa sieci.

Już pisałem, że sprawdzałem na swoim PC, działa bez zarzutu.
Wyłączałem i włączałem, kombinowałem na różne sposoby. Problem będzie lezał głębiej niż tylko w sterownikach czy włączaniu lub wyłączaniu adaptera czy to fizycznie czy na komputerze. Może został format?

Format, to ostateczność. Jeżeli dobrze działa Ci system i nie rzuca żadnymi błędami systemowymi i nie masz problemów z programami a tylko z tym TP-LINK adapterem, to nie ma sensu formatować.
Spróbuj jeszcze raz, ale od nowa. Odinstaluj sterowniki, przeczyść rejestr programem CCleaner, odłącz adapter. Po załadowaniu systemu podłącz i napisz, czy system wykrywa ci ten adapter i następnie zainstaluj sterownik. Instaluj sterowniki do wersji sprzętu a nie jak leci, masz to napisane na swoim modelu.

Jeszcze jedno, sprawdź podłączając pod ten sam port USB np: pendrive, może Ci padło USB? Jak nie masz uszkodzonego portu USB, to możesz mieć uszkodzony model, o którym pisał @Dimatheus.

Dobra, zrobię to po pracy. Ale skoro ten model działa mi na moim PC, a na tym nie działa?

To oznacza, że narobiłeś bałaganu w rejestrze i musisz wyczyścić i zrobić jak wyżej napisałem lub masz uszkodzony port USB. Jak masz inny port USB, to podłącz do drugiego. Najlepiej zrób zrzuty błędów jakie masz.
Najlepiej usuwaj programy, sterowniki innym programem niż systemowym narzędziem (Dodaj/Usuń programy). Najlepiej tym: https://www.dobreprogramy.pl/UninstallView,Program,Windows,81073.html