Problem z Adobe Reader 9 PL

Witam !

Otrzymałem wzory formularzy do wypełniania,tylko że gdy otworze je w tym programir to wyskakuje mi kursor w tym miejscu gdzie chce ale nie “wyskakuja” literki. Wygląda na to,że “chce,a nie może” :frowning: np. ulica _____________ i w miejscu __ miga mi kursor,ale wstukane literki nie wyskakuja:( POMOCY

popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Adobe Reader nie służy do wypełniania plików pdf.

Możesz je jedynie przeglądać i wydrukować.

Do wypełnienia możesz użyć Foxit Reader:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2 … Build+1301

Tools - Typewriter Tools.

ADOBE READER nie jest edytorem takim samym jak WORD Z pakietu MS Office czy Writer Z OpenOffice. Dlatego nie jest za bardzo możliwe byś w nim cokolwiek napisał Chyba, że coś się zmieniło od czasu wersji 8, czego nie wiem. Można próbować otwierać dokument *.pdf w wyżej wymienionych programach ale nie jestem pewien czy to możliwe, raczej nie wiele to da. Osobiście nie słyszałem o formularzach które można wypełniać za pomocą Readera raczej można je wydrukować i wypełnić ręcznie.

…raczej

Za pomocą Adobe Reader jak najbardziej można uzupełniać formularze. Oczywiście tylko takie, które są do tego stworzone. Niestety nie można zapisywać wprowadzonych zmian, tylko trzeba wydrukować taki formularz. Najlepiej wrzuć gdzieś ten formularz, żeby można było go pobrać i zobaczymy czy problem jest u Ciebie czy może w samym formularzu.