Problem z adresem ip

(Piter6971) #1

witam.mam siec osiedlowa.moj adres przydzielony przez dostawce zaczyna sie na 10..awiec ten wewnetrzny jednak jak sprawdzalem w necie pokazuje mi adres publiczny zaczynajacy sie na 213.w szczegolach polonczenia siecioowego pokazuje mi adres ten wewnetrzny, awiec mam 2 adresy ip??czy majac tez taki publiczny adres moga mie tez sluchac osoby spoza mojej sieci jesli mam radio internetowe?czy musze zmienic adres na ten publiczny w szczegolach polonczenia sieciowego czy tez musi byc tam ten wewnetrzny ale itak beda mnie slyszec wszyscy z poza sieci???albo jest to obojetne jaki mam zapisany adres??

(xeth) #2

w necie wyświetla się adres routera twojego dostawcy sprawdź sobie np tutaj http://ip.pokapoka.pl/ powinny być wyświetlone oba

(Piter6971) #3

sprawdzalem pod ta strona ale wyswietla mi sie tylko adres na 213.co to oznacza?

(xeth) #4

włącz menu kliknij uruchom wpisz cmd wciśnij enter i w tym co się pokarze wpisz ipconfig enter i tam będziesz miał adres twojego komputera

(jimasek) #5

masz adres wewnetrzny przypisany do twojej karty sieciowej (do mac adresu). Jeżeli wychodzisz poza sieć (internet) jesteś widziany jako IP 213.... czyli adres twojego ISP (dostarczyciela internetu - jego łącza np. DSL).

Miedzy DSL-em a twoją kartą jest jeszcze router lub serwer który ustawia barierę NAT czyli zmienia (tłumaczy) adres zewnetrzny na prywatny wewnetrzny adres sieci.