Problem z agp

Witam, włączyłem program EVEREST, wszedłem na sprzęt->urządzenia PCI->moja karta graficzna. Na dole ekranu było coś takiego:

Własności urządzenia

Działanie przy 66 MHz Obsługiwane

Bus Mastering Włączone

Właściwości AGP

Wersja AGP 3.00

Stan AGP Wyłączone

Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 8x

Fast-Write Obsługiwane, Wyłączone

Side Band Addressing Obsługiwane, Wyłączone

Jak włączyć te funkcje (stan AGP, Fast-Write, Side Band Addressing)? Ściągnąłem sterowniki do chipsetu oraz AGP.

być może masz karte PCI :slight_smile:

Fast-Write -ja włączam w biosie płyty

Skoro masz wyłączone AGP to znaczy że nie masz karty AGP czyli przypuszczam że chcesz zainstalować kartę AGP którą musisz najpierw aktywować (włączyć) w Biosie płyty głównej i wyciągnąć (bądź wyłączyć) zintegrowaną, lub tą którą masz w porcie PCI.

Następnym razem sformułuj bardziej swoje pytanie bo teraz wychodzi ze chcesz włączyć coś czego nie da sie w twojej konfiguracji wykorzystać.

W BIOSie mam zaznaczone ‘Primary graphic adapter’ na AGP, ‘fast-write’ enabled. AMIBIOS; nic nie ma o zintegrowanej karcie graficznej. Aha, i mam GeForce 5500 FX kompatybilna z AGPx8.

Złączono Posta : 19.04.2007 (Czw) 19:53

@edit

Wchodzę do menadżera urządzeń, a tam karta graficzna-> “magistrala PCI”. Zamontowana jest do przecież AGP. Czy ja coś źle rozumiem?

Aha, i jak włączam komputer to jest napis na czarnym tle “GeForce 5500 FX” ,itp. czyli BIOS widzi…

Czyli wszystko gra.

To co pokazują ci programy takie jak everest to 70% bajki.

Większość programów tego typu potrafi tylko poprawnie rozpoznać podzespoły ale chipsety, czujniki i.t.p. to dla nich czarna magia.

Jeśli według programu AGP miałbyś wyłączone to nie zobaczył byś nic na ekranie co ewidentnie widać że program nie potrafi rozpoznać tego co masz w kompie, więc nie ma powodu do paniki wszystko u ciebie działa jak należy i maksymalnie tak jak ma działać.

Moze masz w direct x wylaczone. Sprawdz w dxdiag

@up2

No tak, tylko że każda gra, nawet taka stara, zacina się kiedy patrzę na wiele obiektów. Mam 2 kości RAMu (oddzielnie kupione), testowałem je naprzemian i nie dawało to żadnych efektów. Pomyślałem więc, że to wina grafy.

Jeszcze mi się directX rozwalił, pisze, że nie ma wpisów w rejestrze. Przeinstalowywuje i nic.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif