Problem z aktualizacją BIOS`u | DISK I/O Error | HELP!

Witam.

Nie wiem czy wybrałem dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie topic`u do odpowiedniego miejsca.

Z powodu, iż mój config się ostatnio znacząco zmienił postanowiłem również zmienić do niego zasilacz. Być może będzie to ModeCom MC 350.

W końcu mogę sobie odpalić parę średnich gierek (Most Wanted, Carbon, Godfather … )

Zauważyłem, że w NFS Most Wanted, podczas gdy stoję w jednym miejscu a ustawienia grafiki są minimalne, mam ok. 39 FPS, natomiast, gdy zwiększę ustawienia grafiki na średnie, ‘‘wyciągam’’ również ok. 39 FPS stojąc wciąż w tym samym miejscu. Gra czasem się lekko przycinała.

Doszedłem do wnioski, że ograniczeniem może być mój procesor ( Athlon XP 1700+ ~1.5 Ghz Palomino ).

Po programowym podkręceniu SpeedFan `em do 1.7 (1900+) zacinanie prawie znikło, lecz również czasem jest zauważalne.

Z powodu, iż podkręcanie procesora programowo nie jest najlepszym sposobem, postanowiłem zrobić to w BIOSie. Moja aktualna wersja BIOSu nie udostępnia zaawansowanego podkręcania (100/133 FSB). Zatem pobrałem najnowsze jakie było oprogramowanie BIOS`u z głównej strony producenta mojej płyty głównej.

Zabieram się do aktualizacji.

Tworzę dysk startowy ms-dos (dyskietka) oraz dogrywam do tych plików te, które pobrałem ze strony ECS. Są to:

iconip5.jpg

Restart, uruchamiam boot`owanie z FDD. Wyświetla się:

http://img75.imageshack.us/img75/4308/ehrx9.jpg

Dalej nic już nie mogę zrobić …

Próbowałem już na kilku (4) dyskietkach (używanych wcześniej). Nie wiem czy to musi być nowa, nieużywana czy nie …

Proszę, pomóżcie mi w tej sprawie, jest to dla mnie bardzo ważne

Z góry dzięki za każdy pomocny (i nie tylko :P) post.

Może masz uszkodzoną stację dyskietek lub taśmę do tej stacji? Czy w Windows FDD działa?

Tak, w systemie wszystko działa bez problemu. Formatowanie, kopiowanie na dyskietkę, usuwanie danych. Niedługo spróbuję pożyczyć od kogoś napęd i wtedy się zobaczy.

Macie jeszcze jakieś pomysły ? :shock: