Problem z aktualizacją biosu i instalacją sevena

Witam, mam trochę dziwny problem. Instalacja sevena, próbowałem różnych opcji, płyt oryginalnych, piratów, i za każdym razem instalacja trwa strasznie długo, wygląda to tak jak by procesor przy tym nie pracował(xp instaluje się bez żadnych problemów). Jeśli instaluje windowsa “z pulpitu” (tzn. na windowsie, nie przez botowanie) to część instalacji przebiega szybko, aż do pierwszego restartu(przy wypakowywaniu plików już te procenty lecą bardzo powoli). Jak próbowałem instalować go normalnie (botowanie) to już samo rozpoczęcie instalacji trwało długo. Pomyślałem, że to może być wina biosu (nie aktualizowany 5 czy 6 lat), i tu kolejny dziwny problem wystąpił (a może to tylko dla mnie za mądre jest). Ściągnąłem ze strony producenta plik exe z samorozpakowującym się biosem (ten plik exe) i jak chce instalować to wyskakuje mi błąd “This program is unable to continue. The BIOS you are trying to update to is invalid for your system.”. Nie wiem co tu źle robię. Płyta główna: Intel DQ965GF, Procek: Intel Core2Duo E6600. Bios ściągam dokładnie tu http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … F〈=eng . Dodam, że jestem świeżo po formacie, wszystkie sterowniki zainstalowane (oprócz tych od karty dźwiękowej). Proszę o pomoc, bo ja już nie wiem co to może być.

Jaką masz wersję BIOS?

Czy na HDD są badsectory?

Jak sprawdzałem z tydzień temu to nie było bad sectorów, ale jeszcze zobaczę. Co do wersji biosa to nie wiem jaką mam dokładnie, ponieważ w biosie tego nie pisze, jest takie coś “bios version: i tu miało pisać ale jest pusto” .

Jeżeli masz W7 to uruchom ten program do aktualizacji BIOS albo w zgodności z XP, albo zaktualizuj BIOS przy bootowaniu, tj. podczas uruchamiania kompa masz opcje wejścia do BIOS itd, powinna być też opcja aktualizacji BIOS (lepszy ten sposób).

Mam XP, i tak jak tam wyżej pisałem mam właśnie problem z instalacją sevena;]. Przy botowaniu to rozumie, że mam zgrać te pliki na płytkę? Przy wejściu do biosa nie mam opcji aktualizacji(może za stara płyta). Jak skończę sprawdzać bad sectory to jeszcze zobaczę.

Dodane 29.08.2011 (Pn) 13:14

Kupiłem nowy dysk, problem z sevenem dalej jest ten sam, co do biosu to jeszcze nie wiem, ale pewnie też.

Z tego co widzę tu : http://www.intel.com/support/motherboar … 022312.htm ,opcji aktualizacji BIOSu jest sporo np http://www.intel.com/support/motherboar … 023359.htm ,próbowałeś ?

Raczej to ma związek z

Aktualizator nie rozpoznaje wersji - bo jej nie ma - pytanie dlaczego…

Próbowałem każdej opcji;]. Podejrzewam, że moja płyta jest w jakiś sposób zabezpieczona lub coś tego typu;].

Bios zresetujesz zworkami na płycie głównej.

mw609 , pobierz SIV > wypakuj > uruchom > kliknij w Machine > i wstaw screen z górnej części okna.

Ze zworkami też się bawiłem;]. http://zapodaj.net/3bfae436eeec.bmp.html

Dziwne to …Nie ma daty BIOS - czyli brak info o wersji…Może na forum intela http://communities.intel.com/community/tech/desktop ,coś zasugerują …Wstaw jeszcze jeden screen z SIV > Machine i kliknij w Options 1 <- pierwszy od góry.

Może i by coś zasugerowali, ale moja znajomość angielskiego nie jest zbyt dobra :smiley: . http://zapodaj.net/692c98aaf3b5.bmp.html

Według opisu funkcji - BIOS jest “aktualizowalny” …nie wiem ocb…

Widocznie mam jakąś ruską płytę główną^^.

Coś w tym może być :wink: ,bo jest dostępny BIOS na stronce Intel …

Dodane niedziela, 20 lis 2011, 15:32

Macie problemy z dp ? wywala wam błąd serwera ?

Tak, wywaliło ze dwa razy.