Problem z aktualizacją do 23H2

Odpowiedzią na pytanie „jak zainstalować Windows 11” nie jest „a po co Windows 11” :slight_smile:
BTW pasek już wrócił, też nie umiem pracować bez niego, da się go już włączyć - choćby dlatego warto zaktualizować do 23H2 (jeżeli funkcje się nie włączyły wraz z LCU).

Spotkałem się z sytuacją, w której instalator 11 odmawiał kontynuacji, z niejasnym błędem… dopóki nie zaktualizowano BIOS-u. Na innym komputerze z kolei, nawet to nie wystarczyło. Konieczne było wyłączenie trybu podwójnego CSM+UEFI i zezwolenie wyłącznie na UEFI.

Można się spróbować dowiedzieć dokładnie o co mu chodzi, znajdując komunikat lub dokładny numer błędu, w plikach C:\Windows{,~BT,~WS}\Panther*\setuperr.log

A czy na Windows 11 działa już najważniejsza dla mnie funkcja:

No przecież o tym mówimy.

Chyba nie do końca. To jednak jest trochę inaczej. Zamazałem to co mam, ale chyba wiadomo o co chodzi. To i tak niewiele okien, czasem mam kilka razy więcej otwartych. Czy da się na „11” przejść do nich jednym kliknięciem?

pokazałeś w ustaiweniach opcję niełączenia etykiet - i to działa od ponad miesiąca
na następnym screenie pytasz chyba o coś innego - o dwa rzędy okien na pasku.

To jest inna kwestia. Resize paska zadań. Tego nie ma i ViVeTool pokazuje, że prototyp wycofano, więc nie zanosi się na to prędko. Podobnie, jak na przenoszenie paska w pion.

Pokazałem to, co mam na W10. Czyli rozgrupowane przyciski i dwa rzędy paska zadań. W W11 tego nie ma, czyli jest to krok wstecz. Aczkolwiek doceniam, że można już rozgrupować ikony (tak?). Czyli coś, co było dostępne od dziesięcioleci, a teraz niby jest nowością. Ech.

W 2015 r. aktualizowałem W 7 do W 10.
Po około 6 - 7 latach stał się w miarę stabilnym systemem w którym przestano eksperymentować z dodawaniem lub usuwaniem „czegoś”.
Windows 11 ma dopiero trzy lata. Troche cierpliwości, jeszcze tylko cztery latka i bedzie OK.
A w tym czasie będzie już Windows 12 i przypomnisz sobie powiedzenie że"historia lubi się powtarzać"

wystarczy zainstalować ten udate :sunglasses:
KB5027397 Enablement Package for Windows 11 version 23H2 Feature Update | Windows 11 Forum (elevenforum.com)

ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera…

tu na 7th gen poszło gładko, tylko wpis w rejestrze był po poprzednich problemach… :wink:

Ja mam taki komunikat już po wpisach w rejestrze…
Brak mi już pomysłów, poza czystą instalacją i przywróceniu z kopii zapasowej.

U mnie działa podmiana dll z ISO 11 na te z 10.

Opcjonalnie może dalej działać podmiana tego największego pliku między rozpakowanymi obrazami.

To po kolei.
1 Pobierasz stąd obraz systemu Windows 11 w najnowszej wersji.


ponad 6 GB

2 Potem robisz Rufusem za pomocą tego obrazu bootowalnego pendriva.
Przy ostatniej czynności w Rufusie zaznaczasz wszystkie opcje?


Oczywiście jeśli masz lapka już z UEFI to wybierasz tę opcję, lub tak jak ja miałem bez to wybierałem BIOS MBR.
Tak zrobionym pendrivem można zrobić ponowną instalację z zachowaniem plików i programów chyba w kilku różnych wariantach.
Uruchamiając plik instalacyjny z pendriva - normalnie przy uruchomionym systemie.
W opcji uruchomienia przy wybraniu bootowania z pendriva.
Oraz w opcji naprawy systemu.
Jeśli nie działa ci w żadnej opcji, to możliwe że w systemie masz zainstalowane jakieś wirtualne napędy lub programy, których Windows 11 nie obsługuje i jest jakiś konflikt z którym nie daje rady już na etapie sprawdzania.
Chociaż u mnie przy ponownej instalacji system automatycznie taki program usunął, który powodował konflikt z najnowszą wersją.

Tę bym skreślił, opcja uaktualnij nakaże zrobić to spod uruchomionego systemu nawet jak jest rozwalony na maksa.

Z programami co bazują na starym VirtualBox wciąż sobie nie radzi - MS nie umie wykryć, że on jest składnikiem innej aplikacji np. portable z olanym sprzątaniem systemu po zamknięciu apki.

Z tym, że ja nie robiłem u siebie spod opcji uaktualnij, tylko z opcji instalacja z zachowaniem plików i programów.