Problem z aktualizacją do 23H2

Jak swego czasu pisałem, mam laptopa Lenovo ideapad 330 i jakoś zainstalowałem 11 ale chyba na tym się zabawa skończyła bo już tych aktualizacji do 23H2 nie ma w Windows update. Może któryś z bardziej zaawansowanych w temacie ma rozwiązanie? Pamiętam jak aktualizowałem do 22H2 z opcji 21!

Porady z powyższego artykułu były sprawdzone?

Jak CPU i TMP w tym laptopie są za stare to wciąż możesz rozbroić obraz (ISO) najnowszej wersji i wtedy z setup.exe wybrać uaktualnienie na uruchominym Windows 11 22H2.

Zmodyfikowany DLL krąży ciągle po sieci.

Jak modyfikacja nie jest zbyt duża to może jest poradnik jak ją zrobić hex edytorem lub bardziej zaawansowanymi programami (What Software Opens DLL Files for Free? The Top 7 Options), chyba że to na serio plik z ISO Windows 10 i nie opłaca się MS go sprawdzać.


Jak CPU i TMP to nie przeszkody to zadziała mechanizm uaktualniania z:

W chwili obecnej wszystko działa za wyjątkiem tego 23H2 jak testowałem tym asystentem to były zastrzeżenia jedynie do procesora ,jakiś tam jest i3. Swego czasu myślałem o kupnie czegoś innego i kupiłem ale oddałem wnuczce.:-)) Co do pierwszego wątku to ściągnąłem 11 ze strony Microsoftu i radzisz kolego że odpalić z płyty lub pendraka i zrobić tak jak zalecasz? Przy moich umiejętnościach trochę mam tzw. cyk cyk!

Samo rozpakowanie (nie trzeba aż na pendrive lub „8 GB DVD”) nie wystarczy, trzeba podmienić 1 dll by mechanizm uaktualniania nie szczekał na za stary procesor.

Nazwę pliku niech poda może moderator forum by było legalnie.

Metoda z plikami reg u mnie zawodła i działa tylko ta z podmienieniem 1 dll.
Opcjonalnie zły poradnik odnajdywałem (taki by na czysto instalować z utratą danych).

Tak trochę zakręciłeś mi w głowie bo nie bardzo się orientuję skąd wziąć tą bibliotekę do podmiany?

Opcjonalnie udawaj serwer:

https://www.instalki.pl/news/software/wymagania-sprzetowe-windows-11-mozna-obejsc-pojedyncza-komenda/

Stanąłem w miejscu zbyt skomplikowane, no a gdzie szukać tej dll?

Najlepiej w wyszukiwarce Google.

Niby wychodzi, że to plik z ISO 10, więc można ograniczyć łamanie do znalezienia jak się ten plik nazywa i podmiany w rozpakownym obrazie 11:

Podziękuję kolegom za pomoc bo mam to co chciałem zrobić czyli 23H2 na Lenovo ideapad 330 w Windows 11.

który sposób zadziałał?
ja mam Win 11 21H2 i chcę zaktualizować do 23H2 z zachowaniem plików i programów.
Spod działającego systemu wyskakuje, że nie zgodny sprzęt, a po uruchomieniu z pendrajwa nie może zachować plików i programów :frowning:

Użyj przełącznika /product server, nie ściągaj i nie podmieniaj żadnych DLL-i.

Zdumiewa mnie skala popularności podejścia „Windows XP Modified by Przemo” i akceptowanie zbędnych, groźnych i podejrzanych haków.

1 polubienie

Do:
Robin-Otzi- Dawno powinieneś posiadać 22H2 wprowadzone przez WU może nie robisz aktualizacji. Jak będziesz to miał to ci powiem że ściągnąłem tylko KB5027397 i po zainstalowaniu i po ponownym resecie mam 23H2 na komputerze w/g oficjalnych informacji ten system nie powinien działać na wspomnianym modelu jaki posiadam a działa (nie wiem jak w gierkach bo nie gram) Nie wiem również jak by się zachowywał komputer przy czystej instalacji bo tego nie przeprowadzałem a jedynie dokonywałem aktualizacji do Windows 10 (oryginał)

U mnie na niewspieranym lapku Windows 11 zadziałała opcja instalacji systemu na nowo z zachowaniem plików i programów zrobionym w Rufusie pendrivem z najnowszym plikiem obrazu Windows 11 i zaznaczonymi opcjami ominięcia wymagań procesora i pamięci.
Długo trwała instalacja w trakcie pobrało aktualizacje z sieci i po zakończeniu miałem już system w najnowszej wersji 23H2.
Wcześniej nie chciało zainstalować najnowszej aktualizacji i pokazywało błąd instalacji.
Zainstalowała się poprawnie po wyżej wymienionej metodzie.

w update nie pokazuje wersji 22H2, a też nie chciała się zainstalować z Rufusem

Mi przy próbie instalacji z USB pokazuje, że nie może zaktualizować z zachowaniem plików i programów, a przy próbie aktualizacji z systemu wywala że nie zgodny sprzęt

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
„CorrelationVector”=„FKYE189MYk+0RSrA.1.2.2.151.24”
„AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU”=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup\Volatile]
„DownlevelBuildNumber”=dword:000057c4
„DownlevelProductName”=„Windows 11 Pro Insider Preview”
„SetupHostResult”=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
„BypassTPMCheck”=dword:00000001
„BypassSecureBootCheck”=dword:00000001
„BypassRAMCheck”=dword:00000001

wklej w notatnik, zapisz jako „Wszystkie pliki” MoSetup cały.reg. Kliknij ppm i wybierz „scal” Reset i uaktualnienie ruszy.
A jak chcesz na czysto zainstalować to MoSetup cały.reg. Umieszcz na pendrive razem z instalką Windows 11. Gdy ruszy instalka przed wyborem systemu kliknij na „SHIFT + F10” Pokaże sie okno terminala, wpisz regedit i enter, ukaże się rejestr kliknij na importuj i pokaż mu plik MoSetup cały.reg który umieściłeś na pendrive „scal” i rusz dalej instalację.

Wiesz co prawda z moją pamięcią już nie tak bo te 77 lat robi swoje ale jak się nie mylę to też robiłem jakimś knifem ale zabij nie pamiętam no cóż czas tak szybko mija…

A ja się zastanawiam, po co wam ten Windows 11? Przynajmniej do czasu, gdy Windows 10 jest normalnie wspieranym systemem. Czy ta „11” coś daje, czego nie ma Windows 10? Moim zdaniem nie. Powiem więcej, to właśnie Windows 11 ma ograniczenia, których Windows 10 nie ma.
Ja siedzę na Windows 10, bo (przede wszystkim) Windows 11 nie umożliwia np. rozgrupowania ikon na pasku zadań, a ja z tego korzystam zawsze, na wszystkich komputerach, tak w pracy, jak i w domu. Ponoć dopiero niedawno (żenada) przywrócili funkcję drag and drop. Nie wiem czy na pewno, nie testowałem.
Działało to na wszystkich Windowsach, a w „jedenastce” nagle jest problem.
Rozumiem, że w opozycji do ogółu, takie „power userskie” dodatki są się nieistotne, ale dlaczego ktokolwiek wpadł na pomysł, że dobrym pomysłem jest to, aby cokolwiek użytkownikom zabierać?
Żadna z rzeczy, które okazały się „wielkimi nieobecnymi” w kontekście paska nie kolidowała z tym, co Microsoft wprowadził w „jedenastce”.
Tak więc dopóki nie będę musiał, na „11”, czyli na system z ograniczeniami, się nie przesiądę.