Problem z aktualizacją do Win10

Witam!

Miałem pewne problemy z laptopem HP 15-r013st - został wysłany do serwisu. Przed wysłaniem miał zainstalowany Win10 i wszystko działało. Po powrocie laptop posiadał system Windows 8.1 Single Language. Korzystając z Windows Update zainstalowałem wszystkie dostępne aktualizacje (co zajęło ok. 6 godzin). Następnie postanowiłem uaktualnić system do Win10. Kliknąłem na ikonę “Uzyskaj system Windows 10” oraz na “Uaktualnij teraz”. Uruchomił się Windows Update oraz ukazał się komunikat “Brak dostępnych aktualizacji”. Uruchamiałem ponownie komputer, wyszukiwałem aktualizacji, ale nic nie pomogło.

Następnie skorzystałem ze strony https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-upgrade?ocid=win10_wol_help_upgrade i pobrałem instalator dla Win10. Uruchomiłem go i znowu to samo…

Dodatkowo co jakiś czas w WinUpdaterze pojawia się błąd o kodzie 80244019.

Nie mam pojęcia co mam zrobić. Proszę o pomoc :confused:

Przeprowadziłeś wcześniej aktualizację, że był na nim Win 10 przed oddaniem do serwisu?

Gdzie tam jest ten instalator, jakoś go nie widzę?

OK, znalazłem, trochę schowali ten link, jednak widzę, że prowadzi do tej strony którą podałem poniżej.

 

Skorzystaj z tej strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 - kliknij “Pobierz Narzędzie” (na dole strony), nie używaj opcji “Uaktualnij” (na górze strony) uruchom je,  ściągnij system, zapisz go na USB lub z iso nagraj na płytę i w ten sposób przeprowadź uaktualnienie lub wykonaj instalację na czysto.

 

PS. Poczytaj: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/windows-update-error-80070422-80244019-or-8ddd0018

 

Dziesiątkę pobrałem w iso i nagrałem na płytę. Zainstalowałem i wszystko śmiga :slight_smile: Dzięki za pomoc.