Problem z aktualizacją Firefoxa i Thunderbirda

Witam!

Mam problem z aktualizacją wymienionych w temacie, a konkretnie, po restarcie aplikacji pokazuje mi się taki komunikat:

467a78348ed1f2bd022fb26d2eeba41a.th.jpg

Szczerze mówiąc to zupełnie nie mam pojęcia o co może chodzić. Szczególnie zastanawiają mnie “uprawnienia do modyfikacji plików” gdyż jestem zalogowany jako administrator.

Pozdrawiam:)

Restart kompa i kolejna próba. Jak nadal by się nie udawało - przekopiować pliki z profilu Firefox-owego i Thunderbird-owego do jakiegoś folderu, odinstalować programy, zainstalować ponownie (najnowsze wersje ma się rozumieć :wink: ), przekopiować pliki do profilów.

Ten sposób wydaje się być w miarę skuteczny i zarazem mniej “pracochłonny” niż szukanie innego sposobu na rozwiązanie tegóż problemu. :wink:

Aluś sposób podany przez Ciebie jest całkiem dobry, jednak można zrobić praktycznie to samo, pozostawiając swoje ustawienia itp. w nieco łatwiejszy sposób. Można po prostu pobrać plik instalacyjny nowej wersji Firefoksa i Thunderbirda i zainstalować aplikacje w miejsce, gdzie są zainstalowane obecnie. Spowoduje to nadpisanie plików starych wersji plikami nowej wersji, czyli prościej mówiąc - aktualizacje. Oczywiście proces instalacji należy wykonać przy wyłączonych aplikacjach.

Hehe. Trochę za bardzo się rozpędziłem. :wink: Sądziłem, że sposób akutalizacji “offline-owej” kolega LucA już próbował. Sorki. Więc jak sposób adam9870 -a nie poskutkuje - spróbuj mojego. :wink:

Hehe, tak bardzo się przyzwycziłem do automatycznej aktualizacji, że zapomniałem o tym sposobie :smiley:

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 20:52

A jednak to byłoby zbyt proste. Przy próbie nadinstalowania wyskoczył mi taki komunikat:

af38a01ca9f6fea2f8f504ff8efa86ad.th.jpg

Podobnie było przy Firefoxie.

Chyba trzeba będzie sposób Alusia wypróbować. A gdzie znajdują się profile Firefox-owe i Thunderbird-owe? Jakoś nigdy nie musiałem tego wiedzieć.

W celu wykonania kopii zapasowej różnego typu ustawień, kontaktów, wiadomości itp. rzeczy możesz skorzystać z darmowego programu MozBackup.

Ewentualnie możesz ręcznie przekopiować ustawienia Firefoxa i Thunderbirda. Katalogi z ustawieniami obu programów powinieneś znaleźć w katalogu C:\Documents and Settings\KONTO\Dane aplikacji i/bądź C:\Documents and Settings\KONTO\Dane aplikacji\Mozilla. Dodatkowo w przypadku ręcznego wykonywania kopii zapasowej ustawień radziłbym zapoznać się z informacjami przedstawionymi tutaj oraz tutaj.

LucA czy aby nie masz uprawnienień Tylko do odczytu?

Sprawdź to.

To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem.

Natomiast misja została zakończona sukcesem :smiley: Sposób Alusia , przy pomocy adam9870 , okazał się skuteczny.