Problem z aktualizacją Framework SP1

Od pewnego czasu mam problem ze zaktualizowaniem systemu.

Otrzymuje taki komunikat:

"Następujące aktualizacje nie zostały zainstalowane:

Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 dla wersji platformy .NET od 2.0 do 3.5 (KB951847): procesory x86"

Tutaj proszę adres strony dotyczący tej aktualizacji.

http://support.microsoft.com/kb/951847

Niestety nie znam j. Angielskiego.

System Windows XP

Professional Wersja 2002

Dodatek Service Pack3

Komputer

Dual core CPU

E5200@ 2.50GHz

2.50 GHz, 2.00 GB RAM

Wpisz w google"instalowanie net.framework " i wybierz sobie temat po polsku.

comet , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki za trop.

Wygląda na to, że problem można będzie rozwiązać, bez powtórnej instalacji systemu.

Próbowałem kilku zaproponowanych rozwiązań, lecz bez specjalnego efektu.

Instalator odwoływał się do pliku framework 1.1, którego nie posiadam.

Podawałem z płyty systemowej, lecz go nie łykał.

Wyodrębniłem więc go.

Deinstalatorem usunąłem wcześniejszy zapis i podałem nowy z płyty.

Zainstalował się poprawnie, lecz aktualizacja nadal wisi.

:stuck_out_tongue:

Tylko, że chyba nie chodzi tu o Framework 1.1 lecz o 3.5.

“Następujące aktualizacje nie zostały zainstalowane:”

“Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 itd”.

Dodane 19.01.2011 (Śr) 15:08

Jak usunąć istniejącą aktualizację Framework 3.5 SP1?

Ponieważ występuje problem z jej aktualizacją postanowiłem ją usunąć.

Jest to niemożliwe z poziomu dodaj - usuń programy, gdyż program stara się ją zaktualizować. Otrzymuję komunikat:

“Napotkano problem podczas ładowania składników instalacji. Instalacja zostaje anulowana”.

Również Advanced Uninstaller nie daje rady.

Komunikaty są te same.

Dalej-

Znajduje 261 zapisów w rejestrze oraz dwa pliki w: narzędzia administracyjne…

#-o

Witam

Ktokolwiek zna rozwiązanie ?

Bo mam ten sam problem.

Zainstalowałem Framework 4.0. Więc stwierdziłem po co mi zaśmiecanie systemu starymi wersjami. Usunąłem Total Unistalem wersje 3.5 / 3.0 / 2.0.

Wyczyściłem Cclenerem rejestry. A po restarcie automatyczne aktualizację chcą mi instalować aktualizację NET Framework 3.5 z SP1.

NET F. 3.5 brak bo został “usunięty”.I tu pojawia się problem. Aktualizacji nie można zainstalować - zostaje anulowana. Ale żółta tarcza aktualizacji pojawia się na nowo i ponownie chce to instalować.

Przywróciłem stan systemu do punktu przywracania dwa dni przed usuwaniem. Niby pliki są i rejestr. Ale błąd nadal występuje taki sam. W dodaj/usuń nie da się usunąć bo brak plików instalacji i następuje anulowanie. Nowej wersji nie mogę zainstalować bo widzi “inną wersję” - anuluje instalację i koło się zamyka.

Ponownie pousuwałem wszystko ręcznie = Total Unistal, Cclener, ręczne usunięcie foderów z C:\windows\Microsoft.NET…, regedit - wpisy powiązane z NET, Framework, 3.5.

Nadal coś widzi wersję 3.5, której nie ma. Ponownie zainstalowałem wersje 1.1, 2.0, ale 3.0 wywala że jest nowsza wersja i anuluje instalację. A 3.5 bez podania błędów anuluje instalację. Wersję 4.0 można instalować, ale na razie ją odinstalowałem.

Błąd wyraźnie występuje w wersji 3.5, a system chce instalować aktualizację 3.5 z SP1, bez powodzenia.

Nadmienię, że od długiego czasu mam na partycji E: folder, którego w żaden sposób nie mogę usunąć. A wygląda jak pozostałość po instalacji być może Frameworka, w podfolderach ma pliki eula.rtf oraz HotFixInstallerUI.dll - nie można tego usunąć ręcznie ani programami do usuwania plików zabezpieczonych. CHKDSK - błędów nie widzi. Jedynie mogę zmienić nazwę folderu, ale nie usunąć.

Formata nie chcę robić bo z oprogramowaniem to dwa dni ślęczenia nad kompem.

Virusów, Trojanów - brak.

Na jakimś forum znalazłem informację, że różne programy wymagają różnych wersji Framework. A we Framework każda wersja jest odrębna czytaj: nie zastępuje niższych wersji. Niestety znalazłem to po odinstalowaniu i wystąpieniu błędu. Tak bym Frameworka nie ruszał. :twisted:

Stalesz - złoszczą mnie forumowicze, którzy nie mają nic do powiedzenia, ale odsyłają do googla, lub szukajki. Właśnie po trzech godzinach spędzonych na google, trafiłem na ten temat. Jeden plus z twojego wpisu jest taki, że do szukanej frazy dodałem słowo “instalacja”. Po tym trafiłem na temat, który częściowo mi pomógł.

Comet - odpowiedź na twoje pytanie jest tu: http://www.searchengines.pl/Usuwanie-ok … 25427.html

jest tam więcej ciekawych linków, ale nas interesuje .NET Framework Cleanup Tool pomaga odinstalować Frameworka, każdą wersję z osobna lub wszystkie - wg wybranej opcji z wyrejestrowaniem go z systemu włącznie.

Mi się udało wyrejestrować NET 3.5, zainstalowałem świeżego, poszła pierwsza aktualizacja. Ale niestety pojawiły się trzy następne, które już się instalować nie chcą. Ja muszę szukać dalej, a tobie życzę powodzenia, może będziesz miał więcej szczęścia z tymi łatami.

Ciekawy temat o wersjach Frameworka: http://www.fixitpc.pl/topic/794-net-framework-wersje/

potwierdzam to co tam piszą, miałem 1.1 i 2.0, a po zainstalowaniu 3.5 wersja 3.0 sama się pojawiła. Więc 3.5 zawiera w sobie 2.0 i 3.0

Po kolejnym dniu walki z frameworkiem :twisted: dochodzę do wniosku, że wersje 2.0 i 3.0 zawarte we NET3.5, są tam obecne ale nie są pełną wersją.

Czyli redystrybucyjną wersją 2.0 i 3.0 instalowaną oddzielnie przed 3.5. Dlatego, że Atomat aktualizacji Ms, chce ładować łatki dla tych wersji.

Niby pisze w opisie, że dla 3.5 i 2.0 jednocześnie - ale jednak instalacja łat z wyszczególnioną wersją 2.0 lub 3.0 jest niepomyślna.

Natomiast łaty typowe pod 3.5 przechodzą instalację pomyślnie. Byłem zmuszony usunąć z aktualizacji automatycznych aż 5 łat, które wywalały kod błędu 0x80070663 lub samo 0x663. A automat po niepomyślnej próbie chciał je ładować od nowa. Pomoc Ms nie rozpoznaje tych kodów.

Dla chcących instalować NET3.5 - link 2008-11-18 jest to pełna wersja 3.5 już z dodatkiem SP1 - u mnie poszła na czysto bez wcześniejszych wersji frameworka

http://download.microsoft.com/download/ … etfx35.exe

Uff po tych edycjach zrobił się tasiemiec … mam nadzieję, że komuś się te spostrzeżenia przydają.

Chciałem skorzystać z pomocy Mikrosoft w rozwiązaniu problemu, pojawiło się okno dialogowe z „ceną usługi”-135 zł.

:x

Advanced Uninstalerem można też pousuwać poszczególne składniki, ale nie chciałem robić bałaganu.

I chyba dobrze zrobiłem, patrząc na twoje zmagania.

Mam pytanie, jak posłużyć się tym deinstalatorem:

http://blogs.msdn.com/b/astebner/archiv … 04493.aspx

Ściągnąłem go, rozpakowałem, uruchomiłem , zaakceptowałem, wybrałem z listy to co chciałem usunąć, "przemieliło ".

Pojawił sie komunikat w stylu, operacja przebiegła pomyślnie.

Powtórnie użyłem programu, w notatniku pojawił się wpis (fragment):

Tylko, że w deinstalatorze windowsa widoczna jest nadal ta instalacja.

Co robię nie tak?

Ha a - też już chciałem skorzystać z pomocy on-line bądź mailowej MS (wczoraj wieczorem), ale jak zobaczyłem tę kwotę [-X - to stwierdziłem, że wolę już się poświęcić i zrobić formata systemu.

Ale na razie zostawię tak jak jest NET 3.5 mam, oby tylko te łaty które poszły wystarczyły jako zabezpieczenie przed dziurami :cry:

Framework Cleanup Tool jest b.prosty w obsłudze.

W okienku “Produkt Cleanup” - wybierasz co usunąć, a przyciskiem “Cleanup Now” akceptujesz.

Jeśli poszło sukcesfull, może potrzebny jest restart systemu by załadował zmieniony rejestr - nie wiem ?!?

Ale co do loga to zwróć uwagę na czas wpisu. Na samej górze jest info pierwotne, następnie log z działania (usuwania).

Log jest ciągły, tzn. do starych wpisów dopisuje świeże na końcu. Jak chcesz tylko aktualne logi - to w notatniku jak masz podgląd logu - zaznacz zawartość i usuń.

Po restarcie programu - klikasz nowy log i masz tylko aktualne dane.

Aha jeszcze jedno - w dodaj/usuń może masz NET ale Landuge PL - to zostaje jako oddzielna instalacja, po usunięciu NET głównego.

Ha, chciało by się krzyknąć … nareszcie! :lol:

Po wyłączeniu, system coś tam długo gmerał (parę minut), by po powtórnym załączeniu poprosić o zgodę na instalację aktualizacji, która przebiegła bez problemu.

W tej chwili pojawił się kolejny komunikat o aktualizacji.

Zobaczymy.

Nie mniej, dzięki za pomoc.

Kolejny pakiet From… 3.5 - zaktualizowany.