Problem z aktualizacja mx linux 23.2 (32 bit)

Witam.
Jest już nowa wersja mx linuxa 23.3. Ja mam 23.2. Nie mogę dokonać aktualizacji.
Sprawdzałem to co google podpowiadało update , upgrade , dist-upgrade , full-upgrade itd.
Repo też zmieniałem.
Walczyć dalej czy zainstalować nowego i tyle ?

Co znaczy nie mogę dokonać aktualizacji? Podczas próby występują jakieś błędy, komunikaty?

Brak blędów. Wszystko aktualne i tyle potrafie zrozumiec. Ani synaptic ani apt nic nowego nie widza.

W terminalu komendy wykonywałeś na podniesionych uprawnieniach?

sudo apt update; sudo apt upgrade;

Czy system w ogóle zgłasza jakkolwiek obecność nowszej wersji? Jaki masz wynik polecenia:

sudo apt full-upgrade

A czemu my myślisz że masz starszą wersję? Jeżeli dokonujesz aktualizacji ręcznej, a może nawet i automagicznie to nawet nie wiesz kiedy dostałeś magicznie nowszą wersję.

Instalowalem na poczatku wersje 23.0. Podczas uruchamiania pokazuje jaka jest…aktualnie 23.2.
Wiec do obecnej u mnie wersji bylo ok. Z wersja 23.3 problem.
Polecenie sudo apt-get update ( potem upgrade jak i full-upgrade) daja komunikac ze 0 pakietow w kazdej sekcji.

A dokładnie w jaki sposób to niby pokazuje.
cat /etc/issue
Tyle że taki plik jak większość możesz samodzielnie edytować i wstawiać tam dowolną treść.
Gdyby to był debian to wystarczy dać komendę.
cat /etc/debian_version

Grub wyswietla dwie opcje:
1)Mx linux 23.2
2)Advanced options

W zadnych plikach nie grzebalem recznie

Zobacz wpisy z repozytoriami.Może trzeba mu pokazać te od nowej wersji i ręcznie mu je wpisać.Jeśli nowa wersja jest dalej 32 bit.W debianowatych distro to jest /etc/sources.list jak to dobrze piszę.Może być jakaś zmiana serwerów i przez to nie widzi.

Istnieje coś takiego jak forum twojej dystrybucji, powinieneś tam zajrzeć.

Juz wszystko ok. Pomoglo polecenie update-grub. Temat do zamkniecia.

Czyli sugerujesz się przestarzałym wpisie w grubie…