Problem z aktualizacją oprogramowania karty sieciowej w PC

Temat dotyczy aktualizacji karty sieciowej w kompie stacjonarnym pod Win 7 Pro. Jak zawsze sprawdziłem aktualnośc komponentów progamikiem MSI Live Update i wykrył on kilka aktualizacji m.in. karty sieciowej. No i znowu jak zawsze ściągnąłem te aktualizacje i kolejno uruchomiłem. Nie było problemów aż do momentu zaktualizowania karty sieciowej.
Po tej operacji komp przestał widzieć internet. Nie jestem biegły w tematach sieciowych ale udało mi się przywrócić poprzedni sterownik i póki co internet hula. Powodu błędu nie znalazłem.
Tyle że tamta oficjalna aktualizacja wciąż wisi i trochę mnie drażni…
Jak najprościej zaktualizować kartę unikając błędu lub też unikając długotrwałego mozolnego przywracania (wtedy zajęło mi to dosyć sporo czasu)?
Proszę o rady

Skoro ta aktualizacja powoduje błąd to po prostu jej nie instaluj i czekaj na kolejną wersję albo jeśli ta działa dobrze to nic nie rób.
Jak cię drażnią komunikaty to możesz MSI Live Update wyłączyć przy uruchamianiu komputera jeśli taka opcja jest.
Ja bym radził zrobić kopię tego sterownika np. za pomocą tego programu(nie sprawdzałem jego działania) http://www.ilovefreesoftware.com/04/windows-10/backup-restore-device-drivers-windows-10.html w razie potrzeby przywrócić go za pomocą menedżera urządzeń

Dzięki za odp ale temat dotyczy Win 7. No i pytanie czy takie programy tylko zachowują stare sterowniki czy także ich ustawienia. Bo instalkę poprzedniego sterownika Realteka mam a jak życie pokazało problemem w odzyskiwaniu były nie do końca pamiętane ustawienia. A swoją drogą ciekawe co zmienia aktualny sterownik skoro wszystkie poprzednie kilka(naście?) aktualizacji karty sterami tego samego producenta nie sprawiało żadnych problemów a konfiguracja się nie zmieniła.

Raczej nie będzie oferował kopii ustawień, te są w osobnej aplikacji pewnie i ona nimi zarządza tak by system rozumiał jak skonfigurowałeś ustawienia dźwięku / obrazu itp..