Problem z aktualizacją przeglądarki Mozilla Firefox

Witam. Mam problem z aktualizacją przeglądarki Mozilla Firefox. Gdy włączam przeglądarkę, wraz z stroną główną wyświetla mi się informacja, że mam nieaktualną wersję Firefoxa, tak jak na dołączonym screenie:

14xz7zo.jpg

Po ujrzeniu takiego komunikatu zaraz kliknęłam na ten link “Zaktualizuj go dzisiaj”. Wtedy uruchomiło się okno do pobrania i zapisania instalki, więc pobrałam i potem po zainstalowaniu tego co się zapisało, uruchamiam Firefox’a i w dalszym ciągu pojawia mi się ta wiadomość. Próbowałam zaktualizować chyba ze 3-4 razy i w dalszym ciągu jest to samo.

Da się jakoś temu zaradzić i zaktualizować przeglądarkę? Dlaczego taki błąd się pojawia i nie chce mi się zaktualizować?

Witam

W sumie to nie wiem dlaczego tak sie dzieje - ale jak chcesz mieć najnowszą wersje to może odinstaluj tą która teraz masz następie ściągnij najnowszą i zainstaluj: http://www.dobreprogramy.pl/Firefox,Pro … 13108.html

Pozdrawiam

Też tak miałem. Na niektórych stronach identyfikują przeglądarkę na podstawie wpisu w pliku konfiguracyjnym, i nie ma to nic wspólnego z tym jaka wersja jest aktualnie zainstalowana. Wydaje mi się że podczas aktualizacji przeglądarki wpis ten też powinien być automatycznie aktualizowany.

W pasku adresu wpisz: about:config

  • znajdź wartość klucza : general.useragent.extra.firefox (sprawdź jaka wersja Firefoxa tu występuje)

  • jeśli nie jest najnowsza wersja to kliknij PPM =>Modyfikuj i wpisz numer wersji,którą używasz

  • po tej zmianie przeglądarka będzie identyfikowana poprawnie.

Tego podanego przez Ciebie klucza nie znalazłam. Znalazłam tylko plik “general.useragent.extra.brc”. I tam nie mogę odczytać jaką mam wersję, ponieważ pole “Wartość” jest puste.

Cóż, chyba pozostanie mi odinstalować i zainstalować Firefoxa na nowo.

Dodane 08.11.2011 (Wt) 18:42

Niestety nawet po odinstalowaniu i zainstalowaniu na nowo Firefoxa problem się powtarza. :confused: Dalej pojawia się komunikat o nieaktualnej wersji.

Pełną deinstalację Firefoxa wykonuje się w kilku krokach:

Wydaje mi się, że wykonanie tylko poleceń w punktach 1,2,3 powinno wystarczyć.

Jeśli chcesz zaktualizować to; Menu Pomoc > O programie Firefox > Znajdź aktualizacje,klikasz i program sam

szuka.

Jeśli chcesz to mieć z automatu to ; Menu Narzędzia >Opcje >Zaawansowane >Aktualizacja i zaznacz polecenie aby

sprawdzał czy są aktualizacje dla programu Firefox i OK