Problem z aktualizacją skype

Witam

od dawna używałem starszej wersji dokładniej to 6.16.0.105 ale dwa dni temu przypadkiem zgodziłem się na aktualizacje skype do najnowszej wersji, od razu po tym jak się zainstalowała nowa wersja skype odinstalowałem i zainstalowałem skype w wersji 6.16.0.105 i zaczęły się problemy. Pierwszym problemem jest to gdy wklejam moje archiwum rozmów i czatu to nie da się zalogować na moje konto, drugim problemem jest to gdy włączam komputer to po chwili skype sam się pobiera i instaluje do najnowszej wersji, dodam że aktualizacje windows ma wyłączone, automatyczne aktualizacje w skype też mam wyłączone i nawet w usługach ustawiłem typ uruchamiania skype updarer z automatyczny na wyłączony, i nadal po włączeniu komputera skype nadal się pobiera do najnowszej wersji, mi zależy na starszej wersji. Czego to mogą być problemy da się je jakoś naprawić ? 

Po tym jak Mikrosoft przytulił Skypa strasznie zmienili w tym programie i nie pozwalają na używanie starszych wersji. Ja używam wersji starej 6.18.0.106 i też mam komunikat o tym żeby pobrać nową wersję. Odłączyłem w usługach i przy starcie windows funkcję automatycznego pobierania, ale i tak się pokazywał komunikat dalej. Kiedyś jednak to wszystko zniknęło i dalej używam starszą wersję. Wiem, że jak odinstaluję starszą wersję to już mikrosoft nie pozwoli wrócić tylko będzie chciał nową żeby używać. Podobna sytuacja na telefonach była ze skypem. Ale tam już starsza wersja kompletnie nie chodziła i wywalało komunikat że nie można połączyć się ze skypem. Po aktualizacji do najnowszej wersji na telefonie moment i można się logować.

Dodam jeszcze że na mojej wersji skype nie mam żadnych reklam wyświetlanych na ekranie, a o to chodzi, żeby reklamy błyskały na ekranie, bo z tego jest kasa.

U mnie tylko po włączeniu komputera po chwili skype zaczyna się pobierać do najnowszej wersji żeby tego uniknąć trzeba zamknąć proces skype.exe.  A może żeby pozbyć sie tej aktualizacji to  trzeba coś zmienić lub skasować w pliku  statiscic.bd lub config.xml ?