Problem z aktualizacją sterownika Nvidia Geforce GT 540M

(Ewski) #1

Witam !!

Jestem świeżym użytkownikiem laptopa/notebook'a. Zakupiłem TOSHIBĘ QOSMIO F750-10L.

Komputer ten posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 540M. Problem w tym, że posiadam wersję sterownika 268.07, a obecna aktualizacja to 301.42 i nie mogę jej zaktualizować. Oto co robiłem i jakie są tego efekty:

1. na stronie http://www.geforce.com/drivers# załączyłem "Automatic Driver Detection" . Efektem jest taki komunikat: "Autoscan Failed - There was a problem automatically scanning your system. - Please try again or use the manual search." - podobnie na nvidia.pl

2. Ściągnąłem ręcznie sterowniki i po uruchomieniu instalatora nie mogę przejść już pierwszego etapu, ponieważ wyświetla się komunikat: "Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego

3. Rozpakowałem pliki i starałem się zainstalować je ręcznie, poprzez aktualizację sterownika w menadżerze urządzeń - niestety twierdzi podobnie jak w 2 punkcie.

4. Odinstalowałem sterownik i chcąc zainstalować nowy niestety to samo.

Dodatkowo:

1. Przeprowadziłem test 3DMark06_v120_1901 i jak się okazało wynik był o 150 pkt. gorszy od wyniku jaki uzyskali w jednej z gazet na tym samym laptopie i tej samej karcie graficznej.

2. Ściągnąłem inne (nowsze od mojej) wersje sterownika i zawsze jest podobny problem

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy oddać sprzęt póki jest na gwarancji, czy jest jakiś sposób żeby dać sobie z tym radę.

Pozdrawiam

(djkamil09061991) #2

Ale to że sterownik jest nowszy nie oznacza że będzie lepszy, zainstaluj sterownik który jest na stronie producenta.

(Ewski) #3

No właśnie o takim sterowniku piszę. Ściągam ze strony producenta i nie mogę zainstalować, bo informuje mnie, że nie może dopisać tego sterownika do mojego sprzętu. Niektóre gry informują mnie, że powinienem mieć zainstalowany sterownik nowszej wersji.

(djkamil09061991) #4

Jaki masz system? robiłeś tak że odinstalowywujesz sterownik z panelu sterowowania następnie wchodzisz w menedzer urządzeń dajesz na karte i odinstaluj następnie restart kompa i próba instalacji sterownika?

podaj jeszcze identyfikator tej karty dajesz prawym przyciskiem myszy na wpis karty , następnie właściwości następnie zakładka szczegoły i z listy wybierasz identyfikatory sprzętu.

(Ewski) #5

Mam windows 7 64 bit

oto indentyfikatory:

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_00011179&REV_A1

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_00011179

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&CC_030000

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&CC_0300

nie chce na razie odinstalowywać, bo jak potem zaisntaluje od początku jesli jest taki problem ?

(djkamil09061991) #6

Sprawdzałeś ten sterownik z listopada 2011?:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 183938.zip

(Ewski) #7

Dzięki i zacząłem ściągać. To jest 220 MB pewnie jutro się przekonam.

Pytanie czy po zainstalowaniu (po wczesniejszym odistalowaniu) tego sterownika mam próbować sił z nowszą wersją sterownika - konkretnie z tą http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi ... er-pl.html

(djkamil09061991) #8

Zainstaluj ten co podałem i sprawdz czy będzie wszystko ok, jeśli będzie to zostaw, nie aktualizuj na siłe do tego najnowszego bo on wcale nie musi być najlepszy i moze sprawiać problemy.

(Ewski) #9

Dobrze, wielkie dzięki za pomoc. Spróbuję jutro zainstalować ten sterownik i zmierzyć się z tematem. Bardzo dziękuję za pomoc, pewnie jutro się odezwę.

Najbardziej mnie interesuje czemu się nie da. Czy nie jest to problem z kartą graficzną. Komputer jest świeży, ale był używany, ale póki jest jeszcze na gwarancji to chce o niego powalczyć, a nie mieć złom za 14 tygodni... :smiley: