Problem z aktualizacją sterownika Nvidia Geforce GT 540M

Witam !!

Jestem świeżym użytkownikiem laptopa/notebook’a. Zakupiłem TOSHIBĘ QOSMIO F750-10L.

Komputer ten posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 540M. Problem w tym, że posiadam wersję sterownika 268.07, a obecna aktualizacja to 301.42 i nie mogę jej zaktualizować. Oto co robiłem i jakie są tego efekty:

  1. na stronie http://www.geforce.com/drivers# załączyłem “Automatic Driver Detection” . Efektem jest taki komunikat: “Autoscan Failed - There was a problem automatically scanning your system. - Please try again or use the manual search.” - podobnie na nvidia.pl

  2. Ściągnąłem ręcznie sterowniki i po uruchomieniu instalatora nie mogę przejść już pierwszego etapu, ponieważ wyświetla się komunikat: "Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego

  3. Rozpakowałem pliki i starałem się zainstalować je ręcznie, poprzez aktualizację sterownika w menadżerze urządzeń - niestety twierdzi podobnie jak w 2 punkcie.

  4. Odinstalowałem sterownik i chcąc zainstalować nowy niestety to samo.

Dodatkowo:

  1. Przeprowadziłem test 3DMark06_v120_1901 i jak się okazało wynik był o 150 pkt. gorszy od wyniku jaki uzyskali w jednej z gazet na tym samym laptopie i tej samej karcie graficznej.

  2. Ściągnąłem inne (nowsze od mojej) wersje sterownika i zawsze jest podobny problem

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy oddać sprzęt póki jest na gwarancji, czy jest jakiś sposób żeby dać sobie z tym radę.

Pozdrawiam

Ale to że sterownik jest nowszy nie oznacza że będzie lepszy, zainstaluj sterownik który jest na stronie producenta.

No właśnie o takim sterowniku piszę. Ściągam ze strony producenta i nie mogę zainstalować, bo informuje mnie, że nie może dopisać tego sterownika do mojego sprzętu. Niektóre gry informują mnie, że powinienem mieć zainstalowany sterownik nowszej wersji.

Jaki masz system? robiłeś tak że odinstalowywujesz sterownik z panelu sterowowania następnie wchodzisz w menedzer urządzeń dajesz na karte i odinstaluj następnie restart kompa i próba instalacji sterownika?

podaj jeszcze identyfikator tej karty dajesz prawym przyciskiem myszy na wpis karty , następnie właściwości następnie zakładka szczegoły i z listy wybierasz identyfikatory sprzętu.

Mam windows 7 64 bit

oto indentyfikatory:

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_00011179&REV_A1

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_00011179

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&CC_030000

PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&CC_0300

nie chce na razie odinstalowywać, bo jak potem zaisntaluje od początku jesli jest taki problem ?

Sprawdzałeś ten sterownik z listopada 2011?:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 183938.zip

Dzięki i zacząłem ściągać. To jest 220 MB pewnie jutro się przekonam.

Pytanie czy po zainstalowaniu (po wczesniejszym odistalowaniu) tego sterownika mam próbować sił z nowszą wersją sterownika - konkretnie z tą http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi … er-pl.html

Zainstaluj ten co podałem i sprawdz czy będzie wszystko ok, jeśli będzie to zostaw, nie aktualizuj na siłe do tego najnowszego bo on wcale nie musi być najlepszy i moze sprawiać problemy.

Dobrze, wielkie dzięki za pomoc. Spróbuję jutro zainstalować ten sterownik i zmierzyć się z tematem. Bardzo dziękuję za pomoc, pewnie jutro się odezwę.

Najbardziej mnie interesuje czemu się nie da. Czy nie jest to problem z kartą graficzną. Komputer jest świeży, ale był używany, ale póki jest jeszcze na gwarancji to chce o niego powalczyć, a nie mieć złom za 14 tygodni… :smiley: