Problem z aktualizacją systemu do nowszej wersji android


(Kaszka) #1

Witam wszystkich, posiadam tablet lenovo B6000-H (brak rotta) z systemem android 4.4.2.Ostatnio tablet zwolnił i częściej “zamula”. Czy jest możliwość wgrania nowszej wersji androida np 5.0 albo nowszej?? I czy wgranie nowszej wersji nie spowolni urządzenia??. Dodam że w opcji aktualizacji systemu z poziomu urządzenia wyskakuje napis “wersja systemu jest najnowsza”. Możliwe że producent nie zaleca aktualizacji do nowszej wersji systemu?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


(blumberplumber) #2

Jeżeli chodzi o aktualizację, to możliwe, że Lenovo nie wydał nowszej wersji i raczej nie wyda, bo ten sprzęt jest już ze 2 lata na rynku, a jeżeli ci mocno zwalnia, to:

  • odinstaluj zbędne aplikacje;
  • wyłącz aplikacje producenta, z których nie korzystasz;
  • spróbuj użyć Clean mastera;
  • zamontuj kartę SD i przenieś pliki na nią, chyba że masz już tą kartę włożoną, to to pomijasz (ogólnie ja polecam przechowywać takie pliki, jak muzyka, zdjęcia, filmy, dokumenty i inne właśnie na karcie o pojemności minimum 8 GB (zalecane min. 16);
    Jeśli wszystkie powyższe punkty nie pomogą, to skopiuj ważne dane na kompa, wyjmij kartę SD oraz SIM, jeśli masz i wykonaj ustawienia fabryczne, ale to jest ostateczność.
    Możesz jeszcze wykonać Roota, to wtedy więcej podziałasz, ale niektóre aplikacje mogą przestać działać ze względu na SafetyNet.

(Kaszka) #3

Pozostaje wtedy przywrócenie ustawień fabrycznych bo wszystko co napisałeś już wcześniej zrobiłem. Dzięki za pomoc.