Problem z aktualizacją Ubuntu GNOME

Witam. Temat już ostatnio poruszałem, ale dotyczył Linuxa Mint. Jako, że nadal szukam dla siebie dystrybucji i wykluczyłem już Debiana, nadal mam problem z ostatecznym wyborem - Miny czy Ubuntu GNOME. Po instalacji systemu na Mincie przeglądarka chodzi dobrze, ale problem jest z aktualizacjami, ale za to na Ubuntu GNOME nie działa internet i aktualizacje.

 

W obu dystrybucjach pomagają komendy: “ifconfig wlan0 up” i “dhclient wlan0”, gdzie lan0 to moja karta bezprzewodowa. Komendy te są skuteczne chwilowo, bo jak się uruchomi ponownie system, to sytuacja wraca do “normy”.

 

Podczas instalacji aktualizacji w terminalu komendami “sudo apt-get update” i “sudo apt-get upgrade” wyskakuje informacja: “Nie udało się przetłumaczyć nazwy … i adres strony, z którą się łączy”. Czytałem o tym na necie i niby to jest problem rozpoznawniaem nazw i coś tam z DNS.

 

No i chyba udało mi się rozwiązać problem w Mincie - tutaj strona z rozwiązaniem: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=23397

 

Dokładnie to zrobiłem:

ak tak to spróbuj uruchomić ten skrypt (dla uproszczenia nazwiemy go moje-wifi );
UWAGA:
Tam gdzie jest ESSID za wpisz swoją nazwę sieci
Tam gdzie jest HASLO wpisz hało dostepowe
Kod:

#!/bin/bash
ifconfig wlan0 down  &&
wpa_passphrase ESSID HASLO | tee  -a /etc/wpa_supplicant.conf &&
wpa_supplicant -d wext -i wlan0 -c /etc/wpa_supplicant.conf -B &&
dhclient wlan0  &&
iwconfig wlan0 channel auto &&
echo -e "\e[32m====GOTOWE===="

nadaj prawo do uruchamiania ;
Kod:

cd /home/nazwauzytkownika/Pulpit
chmod +x moje-wifi

i uruchom jako root;
Kod:

./moje-wifi

Wydaje mi się, że Mint dobrze przyjął to rozwiązanie, bo po restarcie normalnie dokonałem aktualizacji. Ubu GNOME nie przyjął tego rozwiązania i problem dalej występuje.

 

Da się to jakoś prosto i szybko rozwiązać?