Problem z aktualizacją Ubuntu po nieoczekiwanym wyłączeniu

Cześć,

z problemem borykam się już jakiś czas, ale nie mam już pomysłu. Mam na jednej partycji Windowsa 7 i obok zainstalowanego Ubuntu. Podczas aktualizacji systemu Ubuntu brakło prądu i komputer się wyłączył. Od tamtego czasu nie można Ubuntu zaktualizować. Nie pojawia się żaden błąd. Jedynie pasek postępu aktualizacji stoi w miejscu.
Co sprawdzić, żebyście mieli więcej info?

Pozdrawiam

Spróbuj wykonać aktualizację w konsoli (apt) i napisz, co Ci wyświetli się w terminalu. Jednak najpierw poszukałbym informacji, jak w pełni sprawdzić system plików i dokonałbym takiego sprawdzenia. Może są obecnie takie mechanizmy, jak księgowanie, ale najlepiej dmuchać na zimno. Wklej tutaj .zawartość pliku /etc/fstab, a ktoś Ci pewnie napisze, jak sprawdzić systemy plików. Sam robiłem to tak rzadko, że nie pamiętam, jak je sprawdzać.

Wpisz w konsoli:

sudo apt update
sudo apt full-upgrade

i wklej tutaj wynik drugiego polecenia.

Możliwe że wystarczy wpisać:

sudo apt install -f

żeby naprawić uszkodzone zależności.

Zajrzyj do: /var/log/apt/ i tam między innymi będą dwa pliki: history.log oraz term.log i w nich powinieneś mieć wypisane co się działo podczas tego felernego uaktualnienia i co się krzaczy.

Potem zajrzyj do: /var/cache/apt/archives/ tu powinny być paczki .deb zaciągnięte podczas uaktualniania. Możesz je wywalić i powinieneś to zrobić, ale nie ruszaj pliku o nazwie lock

Potem przejdź do: /var/cache/apt/archives/partial/ i tu tak samo będą pliki które można wywalić, także poza lock Ten folder może nie mieć dostępu, więc zajrzyj tam jako admin.

Następnie spod terminala:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

I jeśli przejdzie bez problemów przeloguj lub przerestartuj system.
Jeśli natomiast wypluje jakieś błędy wklej je tutaj.

Zadziałało. Dzięki

To może zaznacz jako rozwiązanie?

Użyłem

sudo apt install -f

Ta komenda wszystmo odblokowała