Problem z aktualizacją Ubuntu w Linux Mint Cassandra 3.0

Siema mam problem z aktuazalicją ubuntu do wersji 7.10 po sprawdzeniu aktualizacji sprawdzeniu kanałów aktualizacji pojawia się napis:

Twój system nie zawiera pakietów ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop lub edubuntu-desktop i nie jest możliwe wykrycie wersji Ubuntu, jakiej używasz.

Proszę zainstalować jeden z tych pakietów używając Synaptic lub apt-get przed kontynuowaniem.

a póżniej:

Nie można przetworzyć aktualizacji

Wystąpił nierozwiązywalny problem podczas przetwarzania aktualizacji.

Prosimy zgłosić błąd pakietu “update-manager” dołączając w zgłoszeniu pliki z folderu /var/log/dist-upgrade/ .

??

To co ty chcesz zrobić w końcu. Albo Ubuntu albo Casandra

ale Linux Mint jest oparty jest na ubuntu częściowo i jest opcja aktualizacji w menadżerze Ubuntu do wersji 7.10

Nie rób tego…

Są np. inne konfiguratory w mincie i w ubuntu… raczej to nie wypali.

no dobra niebędę tego robił ale mam jeszcze pytanko bo następny problem wyskoczył podczas odświerzania aktualizacji w update managerze:

W: GPG error: http://download.tuxfamily.org feisty Release: Następujące sygnatury nie mogły zostać zweryfikowane z powodu braku klucza publicznego: NO_PUBKEY 3E231AC7F4ECF181

a póżniej:

E: dpkg was interrupted, you must manually run ‘dpkg --configure -a’ to correct the problem.

E: _cache->open() failed, please report.

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 17:20

i w synapticuL:

E: dpkg was interrupted, you must manually run ‘dpkg --configure -a’ to correct the problem.

E: _cache->open() failed, please report.

wogle po tym synaptic się wyłącza pomóżcie

wcześniej chciałem w synapticu ściągnąć Ubuntu żeby zaktualizować do wersji 7.10 i anulowałem ściąganie poczym włączyło się się instalowanie tego co się ściągneło i też anulowałem.

To możesz zignorować.

Spróbuj z roota:

dpkg --configure -a

reinstalowałem system i mam takie małe pytanko bo Linux Mint ma kilka wersji distra Cassandra ,Celena ,Bianca i czy każda z nich jest aktualizowana tzn łatki bezpieczeństwa nowe wersje jądro??? czy np po Cassandrze jest Celena???

mint bazuje na ubuntu. Jakbyś poczytał na stronie dystrybucji to byś wiedział. a czy ubuntu aktualizuje jajko jak tylko pojawi się nowa wersja (jajka)? To pytanie dla ciebie… pomyśl potem pisz…