Problem z aktualizacją win 10 x64

Cześć mam problem z zainstalowaniem aktualizacji win 10. Szukając aktualizacji znajduje mi jedną (załączę grafikę) , pobiera i jest monit o ponownym uruchomieniu. Uruchamiam komp. ponownie ale nie instaluje aktualizacji, bo pojawia się ona nadal w windows update z takim samym komentarzem. Co może być przyczyną to jak to naprawić ?
Przechwytywanie

Poszukaj na stronie microsoftu tzw. Media Creation Tool. Lub wpisz w Google: Windows 10 Media Creation Tool

1 polubienie

Pobrałem : Media Creation Tool uruchomiłem i pojawił się komunikat że korzystam z najnowszej wersji … jednak win update ma nadal ten sam monit

Spróbuj stąd pobrać odpowiednią paczkę dla twojego systemu i zainstalować ręcznie jako administrator:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4043961

1 polubienie

Niestety problem występuje dalej , na koncie admina też , jednak dzięki za zainteresowanie Pozdrawiam

Szczerze miałem ten sam problem próbowałem różnych sposobów i nic pobrałem dopiero plik iso windows10 1709 i wgrałem czysty system . Czytałem że ten problem często występuje w tej kompilacji . I powiem szczerze że po dwóch dniach uwalił mi sę system na amen i musiałem wgrywać z BIOSA przywracanie czy naprawa nic nie dała . Normalnie Microsft odwalił lipę , nie pierwszy raz po resztą .

1 polubienie

dzięki pewnie pójdę tą drogą, ale już nie dziś :slight_smile:

A taka sugestia. Usuń pliki z c:/windows/software distribution/download i spróbuj wtedy z Windows Update. Może pójdzie.

1 polubienie

Wejdź we właściwości Dysku C Oczyszczanie Dysku, następnie kliknij opcje Oczyść pliki systemowe, zaznacz wszystkie pozycje Kliknij wyczyść. Uruchom ponownie Exploratora windows w Oknie Menedżera Zadań (Ctrl+Alt+Del) lub zrób restart. Pozdrawiam

2 polubienia
1 polubienie

Dzięki za rady, ale niestety problem mimo zastosowywania poprawek nadal istnieje.