Problem z aktualizacją Win XP - 3 nowe poprawki- zapętlenie

Witam

Dziś rano komputer zgłosił informacje o pobraniu aktualizacji

1/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2633880)

2/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2572073)

3/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 i 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2518864)

po restarcie komputera w ciągu dnia (kiedy to poprawki zainstalowały się prawidłowo jak informuje witryna Windows Update), komputer znów zgłosił informację o pobraniu tych samych poprawek - tym razem zainstalowałem je z pozycji Windowsa (klik na ikonce - aktualizuj teraz) a po restarcie komputera (obowiązkowym po zainstalowaniu w/w poprawek)komputer znów informuje o tych samych aktualizacjach niezbędnych do zainstalowania…I tak w kółko…

Sprawdziłem jeszcze na swoich pozostałych 2 komputerach z Windows XP (podłączanych do internetu tylko celem pobrania aktualizacji - na codzień pracują offline) - sytuacja dokładnie ta sama…

Nie mam pomysłu co robić…

Windows XP Proffesional SP3

Aktualizacje automatyczne instalowane na bieżąco do dziś,

Antywirus - jeden komputer - Eset Smart Security 2012,

pozostałe dwa komputery - brak antywirusa.

u mnie jest coś podobnego

pobiera aktualizacje :

1/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2633880)

2/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2572073)

3/ Aktualizacja zabezpieczeń dla programu .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 i 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2518864)

z czego przy instalacji drugiej dochodzi tak na oko trochę za połowę i koniec, nic się nie da zrobić.

Po restarcie komputera system zgłasza, że ma znowu te 3 aktualizacje do pobrania, zatrzymuje się w połowie drugiej :slight_smile:

U mnie ta różnica, że na tym komputerze mam Win XP Home Edition z SP3.

Antyvirus to Avira Free a firewall PC Tools,

Postanowiłem spróbować na laptopie, gdzie mam także Win XP Home Edition z SP3 oraz te same ww. programy i bez problemowo zainstalowały się, po uruchomieniu ponownym nie ma już do pobrania żadnych nowych aktualizacji.

whanamingo mam ten sam problem, aż w końcu skasowałem NET Framework 2 ale to przecież nie jest rozwiązanie.

Posiadam tylko .Net Framework 4.0 i nie mam kłopotów z aktualizacjami.

Czasem niektóre aplikacje żądają niższej wersji .Net Frameworka więc odpuszczam sobie te programiki.

Miałem to samo, po zainstalowaniu aktualizacje wciąż się pojawiały.

Po sprawdzeniu w historii aktualizacji że są zainstalowane, kliknąłem ikonkę z powiadomieniem o nowych aktualizacjach

->niestandardowa i tam odptaszkowałem te “nowe” aktualizacje + nie pokazuj tych aktualizacji.

Mam już spokój.

XP HE

Dzien dobry.

Własnie sie zarejestrowałam, żeby dołaczyc do tych, którym sie dzisiaj instalują na okrągło trzy aktualizacje update…

KB 2572073, 2633880, 2518864.

Probowałam rożnie i na razie odłączyłam w panelu sterowania Automatykę…

może poczekajmy aż to naprawią :smiley:

Mam identyczny problem (Win XP Home SP 3)

zrobiłem to samo co Le_mar i tez mam spokój;)

mam to samo sp2 chyba trzeba poczekac :frowning:

jednak przywrocilem te wczesniej odptaszkowane 3 aktualizacje recznie (start > wszystkie programy > windows update) potem poraz kolejny zainstalowalem tez ręcznie z poziomu internet expolrera i o dziwo instalacja zakończona powodzeniem i komunikat juz sie nie pojawia, powodzenia

Zrobić aktualizacje ze strony Windows update, a w aktualizacjach automatycznych “odptaszyć” te poprawki i zaznaczyć co by system powiadamiania nie informował o nich.

Ja miałem dokładnie taką samą sytuację tzn. wszystkie trzy wyżej opisane aktualizacje się zainstalowały, po czym system znowu chciał je instalować (nie widział, że są już zainstalowane). Skuteczną receptą jest skasowanie zawartości folderu “C:\Documents and Settings\Nazwa konta\Ustawienia lokalne\Temp”. Oczywiście po zakończeniu instalacji aktualizacji.