Problem z aktualizacją Windows 10 21H1 KB5008212

Witam.
Mam problem z aktualizacją Windows 10 Pro, dokładnie z:
2021-12 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 21H1 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5008212)
Aktualizacja dochodzi do 7%, następnie komputer ponownie uruchamia się i wycofuje zmiany.
Nie jestem już w stanie ustawić przełożenia aktualizacji na inny termin.
Komputer ma coś ponad 11 lat: płyta główna Gigabyte GA-MA785GMT-UDH2, procesor Athlon II X2 280 3,6GHz.
W czym może tkwić problem?

Ktoś tutaj KB5008212 will not install and keeps trying every day. - Microsoft Q&A stwierdził, że pomogło mu rozwiązanie przedstawione tutaj Ultimate Guide to Fix Almost ANY Windows Corruption (Without Reinstalling) - YouTube czyli reinstalacja systemu bez utraty danych. Nie próbowałem ostatnio takich rzeczy z Windows 10 więc nie mogę gwarantować że wszystko pójdzie OK.

Dzięki, pewnie trzeba będzie zrobić reinstalkę.

A próbowałeś bezpośrednio z pliku offline: Microsoft Update Catalog

Można wymusić uaktualnienie do 21H2, jak zrobisz to na sprawnym systemie i uaktualnienie wygra z wadliwą aktualizacją to można to porównać do linkowanej „reperacji nakładkowej”.

Jedynie uaktualnienie wtedy trwa nie 1-15 min a nawet do godziny (mechnizm widać nie weryfikuje, że bazą jest 21H1 gdzie aktualizacja 21H2 jest mała i szybka).