Problem z aktualizacją Windows 10 Home do Windows 10 Pro

Witam

Mam problem z aktualizacją Windows 10 do wersji Pro. Klucz jest nowy. Wyskakuje błąd 0xc004f050. Czym to może być spowodowane?

Zależy mi na możliwości pulpitu zdalnego lecz Home nie posiada takiej funkcji.

To nie jest “aktualizacja” lecz zmiana wersji systemu, i to poważna zmiana. Zainstaluj system Windows 10 Pro od początku i “na czysto” spod bootowania, wybierając przycisk “Nie mam klucza” w instalatorze systemu. Po uruchomieniu systemu aktywuj go owym posiadanym kluczem skoro uważasz, że jest “nowy” i legalny.

Dobrze ale co z danymi. Czy mogę jakoś je zachować?

Tak, możesz zachować ale jedynie te, które nie są zainstalowane w systemie, czyli tzw. “luźne” pliki i foldery, a także profil użytkownika z C:\Użytkownicy\nazwa… można przenieść na partycję niesystemową (jeśli taką masz?) lub na inny dysk bądź nośnik zewnętrzny. Potem przywrócić te zasoby, po zainstalowaniu systemu na nowo, w miejscu obecnej partycji systemowej z zachowaniem zasad tzw. instalacji “na czysto”.

Jest możliwa aktualizacja z Home do Pro bez straty swoich plików i ustawień - ponów w ustawieniach operację uaktualnienia do wersji Pro

…, 0xC004C4A4, 0xC004C4A5, 0xC004B001, 0xC004F010, 0xC004F050
Przyczyny wyświetlania tych błędów:
Wprowadzono klucz produktu, który nie umożliwia aktywowania systemu Windows. Wprowadź inny klucz produktu lub kup nowy klucz produktu.
Przeprowadzono uaktualnianie do systemu Windows 10, ale serwery aktywacji były zajęte. Po przeprowadzeniu uaktualnienia z aktywowanej kopii systemu Windows 7 lub Windows 8.1 kopia systemu Windows 10 zostanie automatycznie aktywowana. Możesz też poczekać chwilę, a następnie wybrać pozycję Aktywuj. Jeśli nadal masz problemy z aktywacją, skontaktuj się z działem obsługi klienta.
System został uaktualniony do wersji Windows 10 w ramach oferty bezpłatnego uaktualnienia, ale po ponownej instalacji system Windows 10 nie jest aktywowany. Twoja kopia systemu Windows 10 powinna zostać aktywowana automatycznie, o ile nie wprowadzono poważnych zmian sprzętowych w urządzeniu (takich jak wymiana płyty głównej). Jeśli nadal masz problemy z aktywacją, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

mam w perspektywie wymianę płyty głównej, co wtedy z windows 10, czy tracę licencje która została przyporządkowana do laptopa w ramach
premii programu nie jawnego programu testów?
Przestała mi działać karta Ethernet w Dell XPS m1730, a mam nowszą płytę główną kompletną, lepszy procesor itd

Tak, bo jest związana z tzw. ID płyty głównej.

W systemie Windows 10 (w wersji 1607 lub nowszej) można połączyć swoje konto Microsoft z licencją cyfrową systemu Windows 10 na urządzeniu. Może to pomóc w ponownym aktywowaniu systemu Windows za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją w przypadku wprowadzenia istotnej zmiany sprzętowej. Musisz jednak połączyć kont z komputerem przed wprowadzeniem istotnej zmiany sprzętowej.

Cały artykuł na ten temat: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530

1 polubienie

A czy to nie jest klucz kupiony na jednej z tych podejrzanych stronek, gdzie Windows 10 Pro kosztuje 1/10 tego co w sklepie normalnym? Bo jak tak, to po prostu klucz nie działa i dlatego nie chce uaktualnić. Ogólnie te klucze biorą te strony Bóg wie skąd i MS często jest blokuje uznając za nielegalne.