Problem (?) z aktualizacją Windows 8 do Windows 8.1

Witam. Nie wiem, czy dobrze przechodzi proces aktualizacji z Windows 8 do Windows 8.1. Wszedłem w Windows Store, kliknąłem kafelek z Windows 8.1, kliknąłem “pobierz”, chwilę się coś ładuje, a potem informacja wyskakuje, że aplikacja nie została zainstalowana, system przygotowuje uaktualnienie do windows 8.1, gdy będzie możliwość aktualizacji, to będzie wyświetlony monit. 

Menedżer zadań i sprawdź czy ci coś “ssie” internet. Innego sposobu chyba nie ma. Jak zwykle M$ wszystko ukrywa w tle. Nawet pobieranie sterowników czy aktualizacji według swojego widzimisię. A nowa 10 to już totalna kpina pod tym względem.

Tylko jeden proces “host usługi - system lokalny” zajmuje internet i ma prawie 1 Mb/s prędkości odbierania. To może być to?

Raczej tak (o ile nie masz innych aktualizacji włączonych itd.) ale głowy nie dam. Nigdy nie robiłem upgrade z 8 do 8.1

Windows 8.1 już pobrany, ale ciekawa rzecz wyszła przy instalacji - antywirus wykrył mi Win32:Evo-gen [susp]Ü w procesie odpowiedzialnym za instalację.

Jak zwykle antywirus bardziej przeszkadza niż pomaga (dlatego z nich nie korzsytam). Jest to instalator prosto od M$ więc moim zdaniem może spokojnie dodać do wyjątku, ew. wyłączyć AV na czas instalacji.