Problem z aktualizacją Windows - aktualizacje zakończone niepowodzeniem


(Wydra75) #1

Witam. Kilka dni temu przywróciłem ustawienia fabryczne na moim laptopie Tosbiha, ponieważ miałem kłopoty z dźwiękiem i mikrofonem. Teraz nie mam z tym problemów, ale pojawiły się problemy z aktualizacją systemu. Coraz więcej aktualizacji kończy się nie

powodzeniem. Co robić?

 

http://zapodaj.net/6f79ade5dece9.png.html

 

http://zapodaj.net/7aa7ed1ac8a22.png.html

 

http://zapodaj.net/60ff444807e14.png.html

 

http://zapodaj.net/b5749daf49fdb.png.html

 

http://zapodaj.net/ffc3bf0e084fa.png.html


(system) #2

Uruchom widoczny w Windows Update link (niebieski) do “Dowiedz się więcej…” i tam potwierdź umowy. Ponadto pobierz i uruchom: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_windows_updates.html Potem restart komputera.


(Wydra75) #3

Po kliknięciu linka “Dowiedz się więcej” wyskakuje taki obraz

 

http://zapodaj.net/4c63ecf696abb.png.html


(system) #4

Nie tylko! Jest tam też druga zakładka, którą pominąłeś a jest na pasku. Zakładka z umową. Jeśli potwierdzisz umowę przejdź ponownie do Windows Update i daj poszukać aktualizacje od nowa. Ponadto wykonaj potem trik z tym programikiem naprawiającym Windows Update.


(Dimatheus) #5

wydra75 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #6

Nie mogę tego zrobić, ponieważ propozycja “Dowiedz się więcej…” pojawia się tylko raz, po zainstalowaniu systemu. Jeśli zostanie prawidłowo wykorzystana, już się nie pojawi. I taki stan jest u mnie.


(Wydra75) #7

Przed wykonaniem aktualizacji coś zaznaczałem i chyba to było własnie związane z umową. Może dlatego nie widze tego linka.

 

Najlepsze jest to, że właśnie spojrzałem na aktualizacje na stacjonarce i tutaj mam  niektóre aktualizacje zakończone niepowodzeniem już od 2010 roku, czyli pewnie w laptopie przed reinstalacją systemu pewnie też tak było. Jak to jest groźne i czy ten program, który mi poleciłes rozwiąże ten problem w 100%? Jakie działania zostaną podjęte przez ten program?


(system) #8

Nic tu nie jest groźnego! Programik, który polecam, przywraca konfigurację opcji Windows Update do stanu wyjściowego w systemie, w chwili jego zainstalowania. Nie oznacza to jedna konieczności instalowania aktualizacji od początku. Te, które zostały zainstalowane z powodzeniem pozostaną w systemie. Użycie tego programu niczym nie zagraża! Co najwyżej program niczego nie naprawi. Po użyciu można go usunąć wprost do Kosza.


(Wydra75) #9

Pytałem jak groźne jest to, że niektóre ważne aktualizacje nie zostały wykonane przez kilka lat:). Sytem na stacjonarce nie informował o tym, tak jak sytem w laptopie.


(system) #10

O tym myślałem, pisząc “nic tu nie jest groźnego”. Bywa, że system tak uznaje lub jest uszkodzony. Nie wiem, dlaczego!