Problem z aktualizacją windows defender

Na moim laptopie z systemem windows 7 mam zainstalowany program antywirusowy windows defender i dziś w rogu obok zegara i głośnika na pasku pojawiła mi się ikonka flagi z czerwoną kropeczką po kliknięciu której pokazuje mi, że mam 1 ważną wiadomość. Żeby za aktualizować windows defender.
Gdy próbuje za aktualizować to trwa to około godziny i pasek zielony postępu zatrzymuje się w połowie. Pisze mi, że program nie został za aktualizowany gdyż nastąpił problem z połączeniem. Nie wiem co jest tego przyczyną, że nie chce się za aktualizować. Czy ktoś może mi w tym pomóc ?

sprawdź czy działa Ci Windows Update, bo wg TEJ strony, uaktualnienie defendera działa właśnie dzięki niemu. Ostatnio dużo osób  ma/mieli problem z Windows Update

Ja Windows Update mam ustawione na włączone, żeby pobierało mi aktualizacje automatycznie.

Mam system od nowa stawiany, więc nie chcę sobie coś popsuć teraz na wstępie.

Ogolnie w czasie aktualizacji windows defender wyświetla mi takie Informacje:

“Program nie może sprawdzić aktualizacji definicji. Znaleziono błąd: 0x80004004. Operacja przerwana.”

Może ktoś mi pomóc ?

spróbuj tego narzędzia - służy do znajdowania i rozwiązywania problemów z aktualizacjami

http://go.microsoft.com/?linkid=9830262

 

ewentualnie możesz zainstalować aktualizację ręcznie wybierając z tabelki swój system 32 lub 64 bit w wierszu dotyczącym Defendera https://www.microsoft.com/security/portal/definitions/adl.aspx?wa=wsignin1.0#manual 

jacek_kiler dziękuje ślicznie. Pomogłeś mi bardzo. Zastosowałem się do Twojej drugiej porady i zainstalowałem aktualizacje ręcznie z linku, który mi podałeś. Teraz już jest ok. Problem rozwiązany. Jeszcze raz Ci dziękuje :slight_smile: