Problem z aktualizacją Windows XP


(Anna Jedrzejczak) #1

Witam! Jak napisałam w tytule, mam problem z aktualizacją Windows XP Professional. Miałam problemy z dyskiem twardym, został on sformatowany, potem wymieniony na nowy ale nie fabrycznie nowy (inaczej się nie dało); zainstalowano też nowy Windows, (oprogramowanie OEM) był jeszcze zafoliowany, więc nikt go nie używał. Na początku zażądał kodu, którego nie miałam, w internecie znaleziono, zaczęło działać, wszystko ładnie pięknie. Ale... Zawsze jest jakieś ale. Komputer/System dał 30 dni na aktywację, kod który wpisałam na początku jest nieprawidłowy, inne znalezione w internecie są błędnie wpisane lub niepoprawne zależy od kodu. Jest mowa o jakiejś naklejce z kodem na komputerze, ale ten kod jest zamazany, a każda część jest z innego miejsca, to typowy składak, Zostało 20 dni na aktywację, może ktoś wie co mam zrobić. Na nowy Windows raczej mnie nie stać (wg internetu 300-700zł), a pirackie wersje, też mi raczej nie pasują 1.ich legalność, 2. nawet nie wiem jak ich użyć. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.


(rgabrysiak) #2

Piszesz tak że ciężko cię zrozumieć. Skoro zainstalowano ci “nowy” system Windows, który jak twierdzisz był zafoliowany to powinnaś mieć do niego naklejkę COA z kluczem, jeśli takiej naklejki nie masz oznacza to że twój system jest nielegalny i jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego systemu.

Napisz też coś więcej o tej naklejce z zamazanym kodem czy wygląda ona mniej więcej tak:

coa_page.jpg

Jeśli tak, to w miejscu Product Key jest klucz licencyjny do twojego systemu, który należy wpisać przed aktywacją systemu.


(Anna Jedrzejczak) #3

Masz rację, taka naklejka powinna być, ale niestety jej nie ma. Przyczyna jest prosta - zły serwis. Na początku 2009 w komputerze siadł dysk twardy, oddałam go do naprawy (przyznaję się do błędu, oddałam komputer do znajomego, bo zajmował się tym zawodowo) i się zaczął cyrk: Znajomy stwierdził, że winny jest kurz i czyścił go uwaga! 1,5 roku! !!

Tak więc muszę znależć inny sposób na aktywację systemu Windows.


(rgabrysiak) #4

Nie chcę cię zmartwić ale nie mając naklejki COA, nie posiadając również klucza produktu nie masz praktycznie innego wyjścia niż zakup nowej licencji czyli nowego systemu.

Mogę tylko “pogratulować serwisu” z którego skorzytałaś.

Pozdrawiam


(Anna Jedrzejczak) #5

Dzięki. Chyba nie ma innego wyboru. A “serwisant” się na mnie obraził, za “brak zaufania” wg niego komputer powinien jeszcze u niego być, ciekawe czy bym otrzymała chociaż obudowę taką samą jak oddałam.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.


(Michał_misiek) #6

Proponuję takiemu serwisowi narobić trochę złej opinii, choćby w śród znajomych.

W każdym bądź razie człowiek uczy się na błędach, niestety tylko na swoich, a ty wiesz że nigdy nie zostawisz tam już swojego sprzętu.

BTW. 1,5 roku na wyczyszczenie komputera? chyba się z tym nikomu nie śpieszyło :slight_smile:

A jeśli chodzi o system, poszperaj trochę przykładowo na allegro, za jakieś 200 zł kupisz OEMa XP Home.


(Piotrkijak) #7

Ta, i kupi genialnie podrobionego pirata ze zintegrowanym malwarem i potem okaże się, że ma konta zhakowane.