Problem z aktualizacją XP


(fiku$) #1

Zrobiłem format, postawiłem system i naczytałem się w PC World o aktualizacjach i zainstalowałem Microsoft baseline security analizer i zrobiłem skan i wyświetlił mi się raport po czym uruchomiłem Windows Update i kliknąłem instalacja ekspresowa i jakoś nie może mi zainstalowac (KB2481109), próbowałem parę razy i nic, ciągle kolo zegarka wyskakuje mi komunikat, że przygotowana jest aktualizacja klikam, instaluj i zaraz wyskakuje, że nie może jej zainstalowac. probowałem wybrac opcje zawansowana zainstalowania i tez nic. Dodam, żę inne aktualizacje zainstalowało a tej jednej coś nie może.

Ale mimo to, że tej jednej aktualizacji brakuje, to i tak mcrosoft baseline security analizer wysietla ze 20 latek brakuje :confused:

Mam jeszcze jeden problem odnośnie tego PC World'a a mianowicie cytuje "Po wykonaniu powyższych czynności stosownymi poprawkami zabezpieczone są przynajmniej Windows, Office i inne oprogramowanie. Jednak warto miec ważne pakiety poprawek w tym tak zwane service packi, nie tylko w zainstalowanej postaci, lecz także jako pliki instalacyjne. Tylko w ten sposób zabezpieczysz instalowany na nowo system, aby nie łączyc sie z Internetem bez jakiejkolwiek ochrony.

Dobrze rozumiem, że trzeba miec na dysku plik instalacyjny np. service pack 1 i 2 i w dodatku go zainstalowac? Ale do czego ten plik instalacyjny? W jakimś folderze trzeba go miec czy jak?


(pawcio1212) #2

ludzie czytać do końca nawet przepisałeś :o a nie wiesz co to znaczy

taka gazeta a taki błąd albo ty źle przepisałeś

ochrona powinna znaczyć żeby mieć program anty virusowy, zapore, antyspaware i inne a w tym znaczy załatany system.

masz SP3 zainstalowane?


(system) #3

Pliki instalacyjne Service Pack’ów można magazynować w komputerze, albo i nie. Nie ma tu przymusu. Dlatego, aby nie magazynować i mieć spokój, wykonuje się na własny użytek kompilację systemu z płyty instalacyjnej CD z wybranym Service Pack’iem. Najczęściej przy pomocy programu nLite. Wówczas magazynowanie instalatorów Service Pack’ów jest zbędne.


(fiku$) #4

Dobrze przepisałem. I po co mi plik instalacyjny jak mogę bezpiecznie z WU się polączyc i pobrac. Nadal nie rozumiem o co gazecie chodziło.

Mam SP3


(system) #5

Gazecie chodziło o zasadę, ponieważ w przypadku braku skompilowanej płyty instalacyjnej, Service Pack’i są potrzebne przy każdej reinstalacji systemu, a z kolei ich każdorazowe pobieranie z Windows Update po prostu dość długo trwa.

Przy okazji: stosowanie przez Ciebie Microsoft Baseline Security Analizer jest w istocie zbędne i tylko wprowadza zamieszanie. Warto posługiwać się wyłącznie stroną www Microsoft Update , która instaluje (proponuje) dla komputera na pewno te aktualizacje, które do danego, indywidualnego komputera są potrzebne (a nawet niezbędne). Warto temu wierzyć bez zbędnej “pomocy” MBSA.


(fiku$) #6

Ok. już rozumiem, ale tego programu Mcrosoft Baseline security analizer sam sobie nie wymyśliłem i znów zacytuje: “Dostępna w Windows opcja samoczynnego aktualizowania się jest cenna i należy z niej korzystac. Jednak nie lata ona wszystkich luk zabezpieczeniach komputera i nie aktualizuje zainstalowanych w nim aplikacji ani sterowników sprzętowych. Samo automatyczne aktualizowanie systemu, choc bardzo istotne, nie zapewnia należytego bezpieczeństwa. Dlatego Microsoft oferuje narzędzie Baseline Security Analyzer. Program ten bada, czyta w systemie i pakiecie office nie brakuje poprawek zabezpieczeń i czy ustawienia systemowe są dobrane tak, że nie obniżają bezpieczeństwa komputera. Ponadto pomaga usunac znalezione niebezpieczeństwa. Jeżeli masz problemy z automatycznym bądź ręcznym aktualizowaniem systemu zaznacz ponadto pole wyboru Configure… Wówczas w systemie zostaną zainstalowane najnowsze wersje oprogramowania aktualizacyjnego”.

I co jakoś mi nie zainstalowało tych aktualizacji tylko wyświetliło raport i musiałem przez WU aktualizowac ale tam wyskakuje mi bląd z tą aktualizacją, którą wyżej wymieniłem. Jak ją zainstalowac?


(system) #7

Dlatego właśnie podtrzymuję moją opinię na temat Microsoft Baseline.

Niemożność zainstalowania jakiejś aktualizacji na stronie Microsoft Update zdarza się. Nie ma się tym co przejmować, a w każdym razie nie radzę robić tego “na siłę”.


(pawcio1212) #8

zawsze możesz ręcznie tą aktualizacje pobrać i spróbować zainstalować

niektóre porady w tej gazecie są dla osób ze słabym internetem i dlatego polecają takie rzeczy

ja instaluje aktualizacje przez WU i wszystkie mi działają więc nie ma co wymyślać jak działa ostatecznie można mieć jako zapasową metode


(Agatonster) #9

fiku$ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.