Problem z aktualizacjami automatycznymi XP

Mam problem z aktualizacjami. Mam wrażenie że nie działają - w dodaj/usuń programy ostatnią mam z 18.02.2008. W ustawieniach aktualizacji jest ustawione na tryb automatyczny. Pomocy! Nie chce korzystać z witryny Windows Update.

No właśnie, mi tez rzadko sie aktualizuje XP.Może dlatego że już nie robią do niego nic.

Nieprawda! przecież w aktualnościach vortalu co jakiś czas piszą, że Microsoft w danym miesiącu wyda takie a takie aktualizacje zabezpieczeń do XP. W czym tkwi problem?

z tymi aktualizacjami nie musisz się przejmować. Sprawdzałem u siebie, ostatnia była 13.02 2008r. dotyczyła IE. W marcu widziałem,że coś się aktualizowało, czytałem artykuł opisujący jak to MS wypuścił poprawki które bez wiedzy użytkownika wchodziły do systemu. Czy są poprawki czy nie i tak niedługo MS wycofa się ze wsparcia XP. Pewnie wtedy nie będą potrzebne żadne poprawki, szkodniki zajmą się nowszymi wersjami Windowsa, XP podzieli los poprzednich wersji, nie będzie ataków.

Pomału kończy się wsparcie dla XP-ka / do 2010 r. /.

Aktualizacje są wyłącznie co drugi wtorek m-ca tzn. raz na m-c.

Ja aktualizuję co drugą środę m-ca a po aktualizacji wyłączam aby niepotrzebnie nie obciążały systemu i internetu.

Lepiej wyłącz z trybu automatycznego.