Problem z aktualizacjami automatycznymi XP

(Przemekbaranowski) #1

Mam problem z aktualizacjami. Mam wrażenie że nie działają - w dodaj/usuń programy ostatnią mam z 18.02.2008. W ustawieniach aktualizacji jest ustawione na tryb automatyczny. Pomocy! Nie chce korzystać z witryny Windows Update.

(Konrad Glejt) #2

No właśnie, mi tez rzadko sie aktualizuje XP.Może dlatego że już nie robią do niego nic.

(Przemekbaranowski) #3

Nieprawda! przecież w aktualnościach vortalu co jakiś czas piszą, że Microsoft w danym miesiącu wyda takie a takie aktualizacje zabezpieczeń do XP. W czym tkwi problem?

(Maciej Maluk) #4

z tymi aktualizacjami nie musisz się przejmować. Sprawdzałem u siebie, ostatnia była 13.02 2008r. dotyczyła IE. W marcu widziałem,że coś się aktualizowało, czytałem artykuł opisujący jak to MS wypuścił poprawki które bez wiedzy użytkownika wchodziły do systemu. Czy są poprawki czy nie i tak niedługo MS wycofa się ze wsparcia XP. Pewnie wtedy nie będą potrzebne żadne poprawki, szkodniki zajmą się nowszymi wersjami Windowsa, XP podzieli los poprzednich wersji, nie będzie ataków.

(XMan) #5

Pomału kończy się wsparcie dla XP-ka / do 2010 r. /.

Aktualizacje są wyłącznie co drugi wtorek m-ca tzn. raz na m-c.

Ja aktualizuję co drugą środę m-ca a po aktualizacji wyłączam aby niepotrzebnie nie obciążały systemu i internetu.

Lepiej wyłącz z trybu automatycznego.