Problem z aktualizacjami i wyśw. grafiki w przeglądarkach

Piszę w tym dziale bo myślę że to kwestia Visty, lecz mogę się mylić. Jak mam laptopa podłączonego do netu przez sieć w UPC to wszystko jest OK, ale jak korzystam z netu przez tel. kom. w opcji Business Everywere w Orange to po pierwsze nie mogę ściągnąć żadnej aktualizacji Visty - chwile mieli i wyskakuje że aktualizacja zakończyła się niepowodzeniem (pomimo wielokrotnych prób) - wystarczy że podłącze przez sieć w UPC i od razu idzie.

Druga sprawa to brzydkie wyświetlanie grafiki pod FF i IE jak korzystam z netu przez telefon. Grafika jest niskiej jakości jakby składała się z widocznych kropek lub bardzo mocno skompresowana, a przejścia tonalne jak choćby na górze tej strony są nierównomierne tylko składają się z kilku pasów o coraz to jaśniejszej barwie, ale nie jest to płynne przejście z ciemniejszego na jaśniejszy kolor.

Mysle że to jakieś ustawienia w Viscie powodują że jak jest podłączony przez tel i ma małą prędkość to wtedy tak to wygląda. Dodam że w obu przypadkach siec jest tak samo sklasyfikowana jako sieć publiczna.

Czy wiecie co może być tego przyczyną??

Ja również łącze się za pomocą modemu w telefonie i jakoś z tym problemu nie ma. Skonfiguruj porządnie przeglądarki.

Hmm, a co takiego skonfigurować? Skoro przy tych ustawieniach co są jak podłączam się do netu przez UPC czy inne stałe łącze np. w pracy to jest wszystko OK? Jakby to była wina przeglądarek to by przy każdym łączu było tak samo, no chyba że są jakieś opcje w przeglądarkach dotyczące szybkości przesyłu i od tego uzależniają jakość, ale ja nie wiem gdzie to może być.

Ja tylko mam jedno pytanie, czy przypadkiem problem nie dotyczy tylko, w przypadku kiedy korzystasz z tego konkretnego połączenia internetowego na komputerze przenośnym pracującym na baterii ??

Co do aktualizacji Windowa to nie jestem teraz pewien i nie mam jak sprawdzić, ale na 100% na samych bateriach sciąga aktualizacje jak połacze z UPC. Co do wyswietlania grafiki to teraz jestem podłączony do prądu i dalej jest to samo na różnych stronach.